• Informacje na temat:

  gaz łupkowy mapa

Artykuły na temat: gaz łupkowy mapa
 • Minister skarbu: Gaz łupkowy w Polsce? Trzeba być cierpliwym...

  Smutny koniec wielkich nadziei na gaz łupkowy w Polsce. Nie ma na razie możliwości wydobycia go w dużej ilości i przemysłowej skali. Może za 10 lat...

 • Zysk netto całej Grupy wyniósł 1,63 mld zł - o 25 proc. mniej niż w analogicznym okresie ub.r. GK PGNiG zanotowała spadek EBITDA o 20 proc. w porównaniu z III kw. 2015 roku, z 5,31 mld zł do 4,27 mld zł przy niższych o 14 proc. przychodach ze sprzedaży.

 • Mniej CO2 powstaje przy wydobyciu gazu łupkowego niż węgla

  Przy produkcji gazu łupkowego powstaje mniej dwutlenku węgla niż przy wydobywaniu węgla kamiennego - mówili eksperci uczestniczący w VI Forum Energetycznym w Sopocie. Ich zdaniem to ważny argument za wykorzystywaniem gazu łupkowego.

 • Opodatkowanie przedsięwzięć biznesowych związanych z wydobyciem gazu dopiero w momencie osiągnięcia rentowności, wydłużenie okresów rozliczenia strat, amortyzowanie nakładów inwestycyjnych od momentu rozpoczęcia produkcji i uzależnienie nowych podatków od produktywności złóż - proponuje PKPP Lewiatan w liście skierowanym do premiera Donalda Tuska.

 • Spółka Chevron Polska Energy Resources rozpoczęła w Polsce wiercenie otworów w poszukiwaniu gazu łupkowego. Pierwszy otwór znajduje się w gminie Leśniowice, w powiecie chełmskim - poinformował PAP Chevron.

 • W połowie grudnia w Rogitach niedaleko Braniewa stanie pierwsza w woj. warmińsko-mazurskim wieża wiertnicza, służąca do poszukiwania złóż gazu łupkowego - poinformowano podczas konferencji, zorganizowanej we wtorek przez urząd marszałkowski w Olsztynie.

 • PGNiG szuka chętnych na gaz łupkowy

  PGNiG rozmawia z ewentualnymi partnerami do współpracy przy poszukiwaniu gazu łupkowego. Liczy przy tym na ich wsparcie techniczne, a nie na środki finansowe - poinformował w środę wiceprezes PGNiG Marek Karabuła.

 • Gaz łupkowy w Polsce - ciągle pod znakiem zapytania

  Dziś ministrowie zajmą się regulacjami dotyczącymi wydobycia w Polsce gazu łupkowiego. Przygotowana przez resort środowiska nowelizacja prawa geologicznego i górniczego opisuje dokładnie zasady wydobycia tego gazu oraz przyznawania koncesji na jego wydobycie. Opisano też zasady przestrzegania wymogów ochrony środowiska podczas tego procesu. Rozbudzone przez polityków nadzieje związane z niezależnością energetyczną i ciągły brak pewności, czy wydobycie gazu łupkowego na dużą skalę będzie w...

 • Jaka przyszłość gazu z łupków w Polsce?

  Rząd na wtorkowym posiedzeniu przyjął projekt ustawy dotyczącej wydobycia gazu łupkowego - poinformował premier Donald Tusk na konferencji prasowej. Według premiera, przyjęte rozwiązania mają sprzyjać przedsiębiorcom.

 • Spółka Chevron niedługo zakończy wiercenie w poszukiwaniu gazu łupkowego w Horodysku w gminie Leśniowice, w województwie lubelskim chce też wykonać kolejne trzy odwierty w tym roku - poinformowała PAP Grażyna Bukowska z Chevron Polska Energy Resources.