• Informacje na temat:

  gaz lupkowy ukraina

Artykuły na temat: gaz lupkowy ukraina
 • Europa nie odejdzie od rosyjskiego gazu

  Na europejskim rynku gazowym nie należy oczekiwać drastycznych zmian: udział gazu ziemnego z Rosji pozostanie znaczący, a jego cena konkurencyjna wynika z raportu waszyngtońskiego Brookings Institution. Zdaniem analityków BI, 80 proc. produkcji gazu z łupków będzie mieć miejsce w Polsce Wielkiej Brytanii.

 • Gazprom wnioskuje o renegocjację cen gazu!

  Spółki Gazpromu wystąpiły do PGNiG z wnioskiem o renegocjację ceny kontraktowej gazu dostarczanego przez Gazprom na podstawie kontraktu kupna-sprzedaży gazu ziemnego do Polski z 25 września 1996 r. - poinformował PGNiG w komunikacie. PGNiG ocenia, że wniosek jest niezasadny.

 • Ceny ropy i gazu będą niższe. Wpłynie to pozytywnie na wzrost gospodarczy w Polsce

  Cena ropy WTI spada od czerwca. Z prognoz Banku DNB wynika, że na koniec 2014 roku za baryłkę tej ropy inwestorzy będą płacić około 90 dolarów. To zasługa drugiej rewolucji łupkowej w USA. Według Artura Tomaszewskiego, prezesa zarządu DNB Bank Polska, kiedy Stany Zjednoczone rozpoczną eksport gazu do Europy, ceny surowca spadną, co pozytywnie wpłynie na gospodarkę na Starym Kontynencie. Od 2020 roku ważną rolą na rynku gazu zaczną też odgrywać Chiny.

 • Ceny gazu mogą rosnąć z powodu inwestycji

  W ostatnich latach wzrasta zużycie gazu na świecie i w Polsce - to wynik większego wydobycia, walki z zanieczyszczeniem środowiska i atrakcyjnych cen. Jednak w Polsce ceny te mogą rosnąć, w związku z inwestycjami infrastrukturalnymi - przewiduje Hermes Energy Group.

 • Gaz z USA coraz bardziej konkurencyjny dla surowca z Rosji

  Rosjanie w swojej strategii uznali takie kraje jak Ukraina i Polska za niewiarygodne - co powinniśmy odebrać jako komplement. Rola rurociągów, którymi do tej pory ze wschodu na zachód tłoczony był gaz, będzie malała.

 • Rosjanie w swojej strategii uznali takie kraje, jak Ukraina i Polska za niewiarygodne - co powinniśmy odebrać jako komplement.

 • Poradzimy sobie bez gazu z Rosji. Ale jeszcze nie teraz

  Trzeba się modlić o łagodną zimę. Mróz, tak samo jak rosyjska groźba przykręcenia kurka z błękitnym paliwem, to dziś największy problem dla sprawnego funkcjonowania polskiego systemu gazowego. Jeśli temperatura mocno spadnie i taka pogoda utrzyma się przez kilka tygodni lub jeśli Moskwa zdecyduje się ograniczyć przesył na Zachód - kryzys murowany.

 • Import gazu z USA może pomóc w dywersyfikacji dostaw surowca do Europy

  Import gazu LNG z USA może pomóc w dywersyfikacji dostaw surowca do Europy - uważają przedstawiciele Polski i USA. Strona polska liczy, że dzięki terminalowi LNG w Świnoujściu, zwłaszcza rynek gazu w Europie Środkowej i Wschodniej stanie się bardziej konkurencyjny.