• Informacje na temat:

  gaz łupkowy w polsce prezentacja

Artykuły na temat: gaz łupkowy w polsce prezentacja
 • Chęć dobrowolnego odejścia z PGNiG zgłosiło około 1000 pracowników

  ..., magazynowaniem, obrotem i dystrybucją paliw gazowych i płynnych. Spółka jest liderem rynku gazu w Polsce. Ma 96 koncesji na poszukiwanie i rozpoznanie złóż ropy i gazu (także niekonwencjonalnego) oraz(...) Poszukiwania oraz PGNiG Technologie. Trwa proces sprzedaży spółek Geovita, ITG i Nysa Gaz. "Działania w najbliższej perspektywie pozwolą na reorganizację działalności i pozostawienie w grupie kapitałowej...

 • Antoniszyn-Klik: Będziemy mogli kupować gaz z USA, rozmawiamy o warunkach

  Jest możliwość zakupu gazu z USA; teraz pojawia się kwestia opłacalności, zaproponowania nam najlepszych warunków i znalezienia w Polsce odbiorców, którzy by gaz w ustalonych ilościach nabyli - mówi w rozmowie z PAP wiceminister gospodarki Ilona Antoniszyn-Klik.

 • Poradzimy sobie bez gazu z Rosji. Ale jeszcze nie teraz

  Trzeba się modlić o łagodną zimę. Mróz, tak samo jak rosyjska groźba przykręcenia kurka z błękitnym paliwem, to dziś największy problem dla sprawnego funkcjonowania polskiego systemu gazowego. Jeśli temperatura mocno spadnie i taka pogoda utrzyma się przez kilka tygodni lub jeśli Moskwa zdecyduje się ograniczyć przesył na Zachód - kryzys murowany.

 • Jednak śpimy na gazie! W piaskowcach mamy 150 mld m. sześciennych

  Nawet ponad 150 mld m sześc. wydobywalnego gazu tzw. zamkniętego może znajdować się trzech wielkich polskich kompleksach geologicznych - wynika z raportu zaprezentowanego we wtorek przez Państwowy Instytut Geologiczny. Geolodzy jednak dodają: to szacunki hipotetyczne, choć oparte o naukowe analizy.

 • Inwestycja PGNiG w PGG będzie zyskowna w 2020 r. - Woźniak

  - W 2020 r. inwestycja PGNiG w Polską Grupę Górniczą będzie zyskowna - powiedział w poniedziałek na konferencji prasowej prezes PGNiG Piotr Woźniak.

 • Gaz łupkowy musi pozostać pod kontrolą

  Bezpieczeństwo energetyczne naszego kraju zależy od wykorzystania potencjału gazu łupkowego w Polsce - uważają eksperci Instytutu Globalizacji. Nasze złoża mogą być warte nawet bilion dolarów.

 • Zużycie energii wzrośnie do 2035 r. o ponad 40 proc. Głównie ze źródeł kopalnych, w tym gazu łupkowego

  Przez najbliższych 20 lat paliwa kopalne pozostaną głównym źródłem energii, której globalna produkcja wzrośnie o ponad 40 proc. Trzy główne surowce: węgiel, gaz ziemny i ropa naftowa, będą miały po nieco ponad jedną czwartą rynku - wynika z raportu BP Energy Outlook 2035. Dynamicznie będzie rosła produkcja energii ze źródeł niekonwencjonalnych, takich jak gaz łupkowy, ropa ściśniona i piaski

 • Europejczycy głęboko podzieleni w sprawie gazu łupkowego. W Brukseli opublikowano wyniki konsultacji społecznych, w których wzięły udział ponad 22 tysiące osób.

 • Polacy z Brytyjczykami pójdą drogą USA

  - Gaz łupkowy przyniósł korzyści gospodarce USA i może być ważną częścią bilansu energetycznego UE, ale dalsze poszukiwania łupków w Europie muszą uwzględniać opinię obywateli - wynika z wypowiedzi Andreei Strachinescu z dyrekcji generalnej KE ds. energii.

 • Opóźnienia dot. prac nad wydobyciem gazu łupkowego przez brak regulacji

  Dotychczasowe prace dot. wydobycia gazu łupkowego nie przyniosły rezultatów; przemysł działający w branży na ile może wstrzymuje się z pracami, bo czeka na regulacje w prawie, których wciąż nie ma - wskazywali uczestnicy czwartkowej konferencji gazowej.