• Informacje na temat:

  gaz łupkowy w polsce wydobycie

Artykuły na temat: gaz łupkowy w polsce wydobycie
 • Polska powinna przyjąć system niemiecki

  Albo będziemy inwestować w szkolnictwo zawodowe, albo będziemy musieli sprowadzać fachowców z innych krajów. Związek Rzemiosła Polskiego apeluje, aby w Polsce przyjąć rozwiązania, które u nas w kraju będą rozwijać wykwalifikowaną siłę roboczą.

 • Przyjmą cię z otwartymi rękami i bardzo dobrze zapłacą

  Choć jeszcze nie ruszyło wydobycie gazu łupkowego, już na nim zarabiamy. Przy poszukiwaniu tego surowca pracuje już ponad tysiąc osób, a ma być ich kilkakrotnie więcej - informuje "Metro".

 • Amerykanie poszukują naszych inżynierów!

  ...w Polsce, władze FMC Technologies zdecydowały się na lokalizację centrum R&D w Krakowie"- zaznaczyła Klamra. FMC Technologies to notowana na nowojorskiej giełdzie firma zajmująca się dostarczaniem...

 • Chęć dobrowolnego odejścia z PGNiG zgłosiło około 1000 pracowników

  .... 49 mld zł, z czego 27 mld zł w segmencie poszukiwanie i wydobycie, 11 mld zł w segmencie dystrybucja, 6,6 mld zł w obszarze prąd i ciepło oraz 4 mld zł w segmencie obrót i magazynowanie. Wiceprezes(...), magazynowaniem, obrotem i dystrybucją paliw gazowych i płynnych. Spółka jest liderem rynku gazu w Polsce. Ma 96 koncesji na poszukiwanie i rozpoznanie złóż ropy i gazu (także niekonwencjonalnego) oraz...

 • Specustawa uprości wydobycie gazu łupkowego

  Do konsultacji społecznych trafił projekt specustawy węglowodorowej, która ma uprościć procedury związane z poszukiwaniem, wydobywaniem i przesyłaniem gazu łupkowego. Przewiduje on skrócenie czasu na decyzje w sprawie poszukiwań oraz terminów odwoławczych. Mniej ma być urzędników, a różnego typu pozwolenia mają być zastąpione opiniami wraz z wprowadzeniem domniemania decyzji pozytywnej. Projekt nie rozwiązuje kwestii podatkowych.

 • Wielki powrót gazu łupkowego. Złoża są duże, ale droga do wydobycia daleka

  Zasoby w Polsce to od 346 do 768 mld m sześc. Wiadomość jest bardzo dobra, ale droga do eldorado przed nami jest wciąż wyboista i bardzo daleka.

 • Szczelinowania hydrauliczne w procesie wydobycia gazu z łupków może być bardziej oszczędne.

 • Rząd ma już dość poszukiwań gazu łupkowego

  Najpierw z wierceń głośno wycofały się międzynarodowe koncerny. Teraz po cichu robią to państwowe spółki. Lata 2015-2016 powinny dać nam wiedzę o potencjale tych złóż i pozwolić na podjęcie dalszych decyzji. Przyczyną łupkowego zmierzchu w Europie są niskie ceny ropy.

 • Zapowiedź amerykańskiego giganta paliwowego, koncernu Chevron, o zaprzestaniu prac nad niekonwencjonalnymi złożami gazu to swoiste podsumowanie niemal ośmiu lat prac nad uniezależnieniem się Polski od dostaw gazu z Rosji - pisze Dariusz Malinowski w portalu wnp.pl. Jasno trzeba powiedzieć - na razie ponieśliśmy klęskę.

 • Gaz łupkowy: Polska ma niewielką szansę, by powielić model amerykański?

  . O gazie i ropie łupkowej", będzie to niezwykle trudne. Wśród barier wymienia on brak doświadczenia zespołów wiertniczych, odpowiedniej infrastruktury, różnice prawne i kulturowe.