• Informacje na temat:

  gaz m3 a kwh

Artykuły na temat: gaz m3 a kwh
 • ..., średniej jej ceny i liczby osób w gospodarstwie domowym. Wysokość limitu kWh w roku kalendarzowym wynosi: 900 kWh – dla gospodarstwa domowego prowadzonego przez osobę samotną; 1250 kWh – dla gospodarstwa domowego składającego się z 2 do 4 osób; 1500 kWh – dla gospodarstwa domowego składającego się z co najmniej 5 osób. Limity będzie ogłaszał co roku minister Kwotowe limity będzie ogłaszał...

 • Obniżka taryf hurtowych gazu niższa niż się spodziewano

  Obniżka taryfy hurtowej dla dużych odbiorców PGNiG jest niższa niż prognozowali analitycy. Do tego ma obowiązywać od maja do końca lipca, a więc w okresie, w którym gaz i tak jest tańszy - zauważa w rozmowie z PAP Bartosz Milewski z Hermes Energy Group SA.

 • ...tys. zł. – dla budynków jednorodzinnych, energooszczędnych ze zużyciem energii nie większym niż 40 kWh/m.kw. w ciągu roku (budynek o zużyciu energii 2-3 krotnie niższym niż dom tradycyjny); ● 50 tys. zł. – dla domów pasywnych ze zużyciem energii nie większym niż 15 kWh/ m.kw. w ciągu roku. Warunek to zaciągnięcie kredytu co najmniej w wysokości dopłaty i zakończenie budowy w ciągu maksymalnie...

 • Tańszy gaz z PGNiG dla dużych odbiorców - prezes URE zatwierdził nową taryfę

  Urząd Regulacji Energetyki zatwierdził taryfę PGNiG dla dużych odbiorców przemysłowych - podał URE w komunikacie. Średnia cena gazu wysokometanowego została obniżona o 6,7 proc., natomiast gazu zaazotowanego o 6,8 proc.

 • Spadają ceny gazu. Zwykły konsument nic z tego nie ma

  Mimo że w minionym roku gaz ziemny znacznie potaniał, klienci w Niemczech płacą za ten surowiec energetyczny wciąż wysokie ceny. W dodatku, jak wynika z nowej pracy badawczej, wzrosły marże dostawców.

 • Ceny prądu i gazu w Europie: Polska jednym z najdroższych krajów w UE

  Od drugiej połowy 2014 roku do drugiej połowy 2015 roku ceny energii elektrycznej dla gospodarstw domowych wzrosły średnio w UE o 2,4 proc. W tym samym okresie cena gazu spadła średnio o 1,7 proc. we wspólnocie.

 • Ile płaci się za prąd i gaz w Unii Europejskiej?

  Ceny energii elektrycznej w gospodarstwach domowych Unii Europejskiej w 2017 r. były najwyższe w Belgii, gdzie sięgały średnio 28 eurocentów za kilowatogodzinę, a najniższe w Bułgarii, gdzie wyniosły średnio 10 eurocentów. W Polsce było to ok. 15 eurocentów. W zdecydowanej większości krajów mieściły się w granicach od 10 do 20 eurocentów za kilowatogodzinę.

 • Prąd i gaz ostro w górę. Od nowego roku czekają nas spore podwyżki

  Prawdopodobnie już od początku przyszłego roku będziemy musieli głębiej sięgać do portfeli. Kilkuprocentowa podwyżka cen głównych źródeł energii to efekt wzrostu notowań surowców energetycznych.

 • PGNiG wzmocniona w rozmowach z Gazpromem

  Decyzja Komisji Europejskiej o przedstawieniu Gazpromowi zarzutów o nadużywanie monopolistycznej pozycji na rynku gazu może pomóc PGNiG w negocjacjach kontraktu - ocenił Mariusz Zawisza, prezes PGNiG.

 • Prezes UOKiK wydał decyzję dotyczącą spółki Polski Prąd i Gaz (dawniej Polska Energetyka PRO).

  Ponad 10 mln zł kary nałożył prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na spółkę Polski Prąd i Gaz - poinformował w poniedziałek Urząd. Według UOKiK spółka naruszała interesy konsumentów; jej przedstawiciele m.in. podszywali się pod dotychczasowego sprzedawcę prądu.