• Informacje na temat:

  gaz m3 a kwh

Artykuły na temat: gaz m3 a kwh
 • ..., średniej jej ceny i liczby osób w gospodarstwie domowym. Wysokość limitu kWh w roku kalendarzowym wynosi: 900 kWh – dla gospodarstwa domowego prowadzonego przez osobę samotną; 1250 kWh – dla gospodarstwa domowego składającego się z 2 do 4 osób; 1500 kWh – dla gospodarstwa domowego składającego się z co najmniej 5 osób. Limity będzie ogłaszał co roku minister Kwotowe limity będzie ogłaszał...

 • Obniżka taryf hurtowych gazu niższa niż się spodziewano

  Obniżka taryfy hurtowej dla dużych odbiorców PGNiG jest niższa niż prognozowali analitycy. Do tego ma obowiązywać od maja do końca lipca, a więc w okresie, w którym gaz i tak jest tańszy - zauważa w rozmowie z PAP Bartosz Milewski z Hermes Energy Group SA.

 • ...tys. zł. – dla budynków jednorodzinnych, energooszczędnych ze zużyciem energii nie większym niż 40 kWh/m.kw. w ciągu roku (budynek o zużyciu energii 2-3 krotnie niższym niż dom tradycyjny); ● 50 tys. zł. – dla domów pasywnych ze zużyciem energii nie większym niż 15 kWh/ m.kw. w ciągu roku. Warunek to zaciągnięcie kredytu co najmniej w wysokości dopłaty i zakończenie budowy w ciągu maksymalnie...

 • Tańszy gaz z PGNiG dla dużych odbiorców - prezes URE zatwierdził nową taryfę

  Urząd Regulacji Energetyki zatwierdził taryfę PGNiG dla dużych odbiorców przemysłowych - podał URE w komunikacie. Średnia cena gazu wysokometanowego została obniżona o 6,7 proc., natomiast gazu zaazotowanego o 6,8 proc.

 • Spadają ceny gazu. Zwykły konsument nic z tego nie ma

  Mimo że w minionym roku gaz ziemny znacznie potaniał, klienci w Niemczech płacą za ten surowiec energetyczny wciąż wysokie ceny. W dodatku, jak wynika z nowej pracy badawczej, wzrosły marże dostawców.

 • Ceny prądu i gazu w Europie: Polska jednym z najdroższych krajów w UE

  Od drugiej połowy 2014 roku do drugiej połowy 2015 roku ceny energii elektrycznej dla gospodarstw domowych wzrosły średnio w UE o 2,4 proc. W tym samym okresie cena gazu spadła średnio o 1,7 proc. we wspólnocie.

 • Prąd i gaz ostro w górę. Od nowego roku czekają nas spore podwyżki

  Prawdopodobnie już od początku przyszłego roku będziemy musieli głębiej sięgać do portfeli. Kilkuprocentowa podwyżka cen głównych źródeł energii to efekt wzrostu notowań surowców energetycznych.

 • PGNiG wzmocniona w rozmowach z Gazpromem

  Decyzja Komisji Europejskiej o przedstawieniu Gazpromowi zarzutów o nadużywanie monopolistycznej pozycji na rynku gazu może pomóc PGNiG w negocjacjach kontraktu - ocenił Mariusz Zawisza, prezes PGNiG.

 • Prezes UOKiK wydał decyzję dotyczącą spółki Polski Prąd i Gaz (dawniej Polska Energetyka PRO).

  Ponad 10 mln zł kary nałożył prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na spółkę Polski Prąd i Gaz - poinformował w poniedziałek Urząd. Według UOKiK spółka naruszała interesy konsumentów; jej przedstawiciele m.in. podszywali się pod dotychczasowego sprzedawcę prądu.

 • Jakie są koszty ogrzewania domu gazem?

  grzewczego. Coraz więcej osób decyduje się na montaż instalacji gazowych. Jest to praktyczne rozwiązanie, które charakteryzujące się dobrym stosunkiem ceny do jakości. Serwis Kalkulatory Budowlane sprawdził, ile mogą wynieść koszty ogrzewania gazem przeciętnego domu jednorodzinnego.