• Informacje na temat:

  gaz rosja

Artykuły na temat: gaz rosja
 • Ile naprawdę zarabiają górnicy?

  Polski przemysł wydobywczy ma coraz więcej problemów. Importerzy taniego węgla ze wschodu - głównie z Rosji i z Chin - stają się poważną konkurencją dla krajowych kopalń. Górnicy zapowiadają kolejne protesty przeciwko sprowadzaniu węgla z zagranicy.

 • Czy to możliwe? Rosja handluje gazem z USA

  Rząd USA chciał właściwie wyprzeć Rosję z europejskiego rynku gazu ziemnego. Teraz okazuje się, że były bezpośrednie dostawy rosyjskiego gazu za Ocean. Jak pasuje jedno do drugiego?

 • Wynagrodzenia w Moskwie

  ...firm. Swoją siedzibę ma w Moskwie większość znaczących podmiotów działających na terenie Federacji Rosyjskiej. Ropa i gaz dają najwięcej zarobić Analizując wynagrodzenia średnie w poszczególnych(...), tylko pracowników centrali i zarządów firm pozyskujących surowce, w tym takich gigantów jak Gazprom. Na poniższym wykresie widać też wyraźnie wpływ spadku cen surowców (przede wszystkim ropy naftowej) na...

 • Rosja byłaby gotowa dostarczać gaz przez Turcję do południowej i południowo-wschodniej Europy, partnerzy są tym zainteresowani - zapewnił w piątek prezydent Władimir Putin w rozmowie telefonicznej z prezydentem Turcji Recepem Tayyipem Erdoganem.

 • Sąsiedzi Polski jeszcze nigdy nie zarabiali tak dużo

  ...poinformowały, że Rosja sprzedając Białorusi tanią ropę i gaz, wspomogła ten kraj w zeszłym roku sumą 10 miliardów dolarów.(...)" - zauważa gazeta.  Tymczasem Ihar Czerniakou, szef Republikańskiej Konfederacji Przedsiębiorczości ostrzega, że płace rosną szybciej niż wydajność pracy, produkcja przemysłowa spada i zwiększają się...

 • Raport: Rosja pozostanie dominującym dostawcą gazu dla Europy

  Europa nie może liczyć na znaczące uniezależnienie się od dostaw rosyjskiego gazu przynajmniej do połowy przyszłej dekady - wynika z najnowszego raportu Oxford Institute for Energy Studies (OIES).

 • ..., które mają wyższe opłaty, można żądać od niego wyrównania strat. ● W bagażu podręcznym nie powinno się przewozić m.in. ostrych przedmiotów (np. nożyczek, scyzoryków), gazów, spirytusu, broni palnej...

 • Rosja wstrzymała dostawy gazu na Ukrainę

  Dostawy rosyjskiego gazu na Ukrainę zostają przerwane do czasu przekazania przez Naftohaz Ukrainy kolejnej przedpłaty - poinformował w środę szef Gazpromu Aleksiej Miller. Wg niego rezygnacja z zakupu rosyjskiego gazu stwarza zagrożenie dla tranzytu do Europy.

 • Ile zarabia się w polskim show biznesie? Gwiazdy mówią o swoich wynagrodzeniach

  ..., a popularność sama w sobie jest tanim i jałowym zjawiskiem. - powiedział jakiś czas temu Marcin Prokop w wywiadzie udzielonym gazecie.pl. Wcześniej prezenterowi zdarzyło się nazwać showbiznesowe gaże(...) rozczarowaniem: "Prawda jest taka, że zdecydowana większość celebrytów na ściankach zarabia w okolicach średniej krajowej. Więc to nie jest tak kolorowo jak się może wszystkim wydawać w kolorowych gazetach...

 • Ukraina spróbuje się dogadać z Rosją w sprawie dostaw gazu

  Ukraina wciąż nie ma bezpiecznych źródeł zaopatrzenia w gaz ziemny. Pod koniec września może się odbyć kolejna tura trójstronnych rozmów gazowych między Rosją a Ukrainą z udziałem KE - zapowiedział w czwartek unijny komisarz ds. klimatu i energii Miguel Canete.