• Informacje na temat:

  gaz skroplony

Artykuły na temat: gaz skroplony
 • ​Eksperci: Terminal LNG pomoże stworzyć tysiące miejsce pracy

  ...r. terminal będzie mógł odbierać skroplony gaz ziemny. Całkowity koszt terminalu to obecnie ok. 3 mld zł, a wydatki kapitałowe związane z oddaniem do użytku wszystkich instalacji zostały oszacowane na(...) i doświadczenie zawodowe w zbliżonych dziedzinach przemysłu: gazowego, chemicznego, petrochemicznego i energetycznego - zaznacza rzecznik.  Poszukiwani są m.in.: główny inżynier, kierownik zmiany...

 • Rozpoczęcie przez Stany Zjednoczone eksportu skroplonego gazu może zapowiadać wojnę cenową i zmianę układu sił na naszym Kontynencie. Gazprom szykuje kontrofensywę.

 • Amerykański skroplony gaz LNG już w Polsce

  Dziś w Terminalu LNG im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu nastąpił uroczysty odbiór pierwszej dostawy gazu skroplonego ze Stanów Zjednoczonych. Pod koniec kwietnia Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo podpisało kontrakt na dostawę tego surowca z amerykańską firmą Cheniere Energy. To pierwsza dostawa błękitnego paliwa z USA do tego terminala.

 • Rynek LNG: Ceny gazu będą sprzyjać kupującym!

  Ilość skroplonego gazu ziemnego (LNG) w światowym obrocie w ciągu ostatnich dwóch dekad wzrosła ponad czterokrotnie. W wyniku oddania do użytku kolejnych terminali eksportowych, przede wszystkim w USA i Australii, ilość ta w ciągu najbliższych 20 lat powinna się jeszcze podwoić.

 • Parlament Europejski poparł we wtorek zaproponowaną przez KE strategię dotyczącą skroplonego gazu ziemnego, wskazując, że musi się ona przyczynić do zabezpieczenia dostaw energii dla UE. PE po raz kolejny wyraził zaniepokojenie planami budowy Nord Stream 2.

 • Podpis prezydenta pod zerową akcyzą na sprężony gaz ziemny (CNG) oraz skroplony gaz ziemny

  Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o akcyzie i Prawa celnego, przewidującą wprowadzenie zerowej stawki akcyzą na sprężony gaz ziemny (CNG) oraz skroplony gaz ziemny (LNG), jeżeli zostaną one przeznaczone do napędu silników spalinowych - poinformowała w tym tygodniu Kancelaria Prezydenta. Zmiany nie dotyczą jednak gazu LPG wykorzystywanego do napędu samochodów osobowych.

 • Do terminala LNG dotarła 18. dostawa gazu

  - Do terminala LNG w Świnoujściu zawinął statek ze skroplonym gazem ziemnym z Kataru. To już 18. dostawa surowca do kraju - poinformował we wtorek na twitterze rzecznik Gaz Systemu Tomasz Pietrasieński.

 • PGNiG nie boi się o dostawy katarskiego gazu

  kupuje skroplony gaz.(...)Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo ma gwarancje od Katarczyków, że dostawy gazu do Polski nie zostaną zakłócone z powodu konfliktu dyplomatycznego na Bliskim Wschodzie - dowiedział się

 • Bałtyk morzem LNG

  Bałtyk stanie się morzem LNG - nie tylko powstana nowe terminale na gaz skroplony, lecz statki będą napędzane tym paliwem.

 • PGNiG zawarło wiążącą umową długoterminową na dostawy gazu skroplonego z firmą Port Arthur LNG

  Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo zawarło wiążącą umową długoterminową na dostawy gazu skroplonego LNG z firmą Port Arthur LNG, LLC, spółką zależną Sempra LNG & Midstream, LLC - poinformowała w środę spółka. Dodano, że umowa zakłada zakup przez PGNiG ok. 2 mln ton LNG rocznie przez 20 lat.