• Informacje na temat:

  gaz-system połączenie z czechami

Artykuły na temat: gaz-system połączenie z czechami
 • Gaz System ma pozwolenia na budowę kluczowych gazociągów

  Gaz System ma pozwolenia na budowę dwóch kluczowych gazociągów w ramach Europejskiego Korytarza Północ - Południe. Chodzi o gazociąg wysokiego ciśnienia relacji Hermanowice-Strachocina w województwie podkarpackim i gazociąg wysokiego ciśnienia relacji Lwówek-Odolanów.

 • Będzie nowe połączenie gazowe Polski ze Słowacją

  Jest trójstronna umowa na dofinansowanie międzysystemowego połączenia gazowego między Polską a Słowacją - poinformował w środę pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski.

 • Dwie polskie inwestycje gazowe dostaną dofinansowanie z Brukseli

  Ministerstwo Gospodarki podało, że dwa polskie projekty infrastruktury gazowej (połączenie Polska-Czechy i Polska-Dania) dostaną wsparcie z funduszu "Łącząc Europę" (Connecting Europe Facility - CEF). Im ściślejsze związki energetyczne z Unią, tym bezpieczeństwo Polski większe.

 • Polski terminal LNG i Baltic Pipe na liście projektów UE

  Rozbudowa terminalu LNG w Świnoujściu, budowa połączenia gazowego Baltic Pipe oraz interkonektorów gazowych między Polską a Słowacją, Czechami i Litwą - to niektóre z inwestycji na opublikowanej w piątek liście UE, która ułatwia uzyskanie unijnego dofinansowania.

 • Nowe kontrakty gazowe mogą zapewnić Polsce niezależność

  Budowa i rozbudowa interkonektorów na czterech granicach, zwiększenie pojemności magazynowej, nowe kontrakty na import gazu płynnego z całego świata i zwiększenie krajowego wydobycia - takie kroki w kierunku zwiększenia niezależności energetycznej Polski postuluje Mikołaj Budzanowski, były minister skarbu państwa. Pozytywnie ocenia to, że PGNiG negocjuje z Gazpromem obniżkę cen gazu.

 • Za 4-5 lat Polska może uniezależnić się od dostaw rosyjskiego gazu

  W ciągu 4-5 lat Polska będzie mogła zdecydowanie zdywersyfikować dostawy gazu - ocenia prof. Marek Ziółkowski, przewodniczący senackiej Komisji Gospodarki Narodowej. Warunkiem jest rozbudowa infrastruktury - chodzi nie tylko o terminal LNG, lecz także o interkonektory łączące Ukrainę, Polskę i cały region z krajami zachodu. Jednym z kluczowych projektów takiego tranzytowego połączenia jest gazociąg Bernau-Szczecin, którym mogłoby płynąć nawet 5 mld m sześc. gazu rocznie. I to w obu...

 • Bezpieczeństwo energetyczne Polski: Jesteśmy coraz bardziej niezależni od Rosji

  Z roku na rok rośnie bezpieczeństwo dostaw gazu do Polski. Jesteśmy coraz bardziej niezależni od Rosji.

 • Otwarto gazociąg Czeszów-Wierzchowice

  Ponad 91 mln zł kosztowała budowa 14-kilometrowego gazociągu wysokiego ciśnienia Czeszów-Wierzchowice, który we wtorek otwarto w okolicach miejscowości Czeszów na Dolnym Śląsku. To pierwsza cześć gazowego Korytarza Północ-Południe.