• Informacje na temat:

  gaz w łupkach

Artykuły na temat: gaz w łupkach
 • Przyjmą cię z otwartymi rękami i bardzo dobrze zapłacą

  ...spawaczy. Jak nieoficjalnie dowiedziała się gazeta, praca przy łupkach należy do bardziej intratnych i nawet zwykły spawacz, czy monter zarabia ponad 10 tys. zł brutto.(...) gaz ziemny przez ponad 100 lat. I choć trzeba jeszcze potwierdzić, że ten gaz w ogóle opłaca się wydobywać, to już wiadomo, że Skarb Państwa na sprzedaży koncesji na jego eksploatację zarobi miliony...

 • Jeszcze łupki nie zginęły

  Przygotowania do wydobywania gazu łupkowego w USA zajęły Amerykanom ponad dwie dekady. W Polsce przygotowujemy się do tego dopiero od lat sześciu. Nie ma więc na razie powodów, by stawiać krzyżyk na polskich łupkach.

 • Woźniak - nasze łupki zostały zatrzymane przez podatki!

  - Polskie łupki zatrzymały podatki - mówi prezes PGNiG Piotr Woźniak. Dodał, że gdyby symulowane w 2014 r. kwoty z prognozowanych przychodów fiskalnych przeznaczyć na poszukiwanie i rozpoznawanie, nie byłoby odwrotu inwestorów.

 • Poszukiwania gazu łupkowego w Polsce nie przyniosły dotychczas obiecujących rezultatów. Nastroje w branży są fatalne. Czy to już koniec marzeń o "polskich łupkach"? - zastanawia się Puls Biznesu.

 • Przyszłość krajowej energetyki: Gaz z USA, a węgiel i łupki z Polski

  - Mamy duże zasoby gazu w łupkach, tylko że znajduje się on na znacznie większych głębokościach niż w Stanach Zjednoczonych. Niemniej jednak technologia tanieje i nie jest poza moją wyobraźnią, że wrócimy do tego tematu za kilka lat - mówi podczas wizyty na Harvard Kennedy School w Bostonie Mateusz Morawiecki, wicepremier w rządzie Beaty Szydło.

 • Piasek kwarcowy niezbędny przy łupkach

  Rząd pracuje nad stworzeniem otoczenia prawnego dla inwestycji związanych z poszukiwaniem i eksploatacją węglowodorów, czego efektem jest tzw. pakiet ustaw łupkowych. Kwestie gazu niekonwencjonalnego dotyczą również polskiego sektora kruszyw, który jest kluczowym partnerem i dostawcą dla branży wydobywczej.

 • Rząd ma już dość poszukiwań gazu łupkowego

  Najpierw z wierceń głośno wycofały się międzynarodowe koncerny. Teraz po cichu robią to państwowe spółki. Lata 2015-2016 powinny dać nam wiedzę o potencjale tych złóż i pozwolić na podjęcie dalszych decyzji. Przyczyną łupkowego zmierzchu w Europie są niskie ceny ropy.

 • Systematycznie spada zainteresowanie łupkami w Polsce - wynika z danych Ministerstwa Środowiska.