• Informacje na temat:

  gaz z łupków

Artykuły na temat: gaz z łupków
 • Przyjmą cię z otwartymi rękami i bardzo dobrze zapłacą

  ...gaz ziemny przez ponad 100 lat. I choć trzeba jeszcze potwierdzić, że ten gaz w ogóle opłaca się wydobywać, to już wiadomo, że Skarb Państwa na sprzedaży koncesji na jego eksploatację zarobi miliony(...) łupków w naszym kraju już pracuje ok. tysiąca Polaków. Ruszyło też na razie kilka spośród blisko setki firm, które mają koncesje poszukiwawcze. Szacunki mówią, że w ciągu najbliższych lat wierceń ma...

 • Szczelinowania hydrauliczne w procesie wydobycia gazu z łupków może być bardziej oszczędne.

 • Poszukiwanie gazu z łupków nie jest szkodliwe

  Poszukiwanie gazu z łupków metodą szczelinowania hydraulicznego nie przynosi długotrwałych negatywnych skutków dla środowiska - wynika z najnowszego raportu opracowanego przez Generalną Dyrekcję Ochrony Środowiska. Raport wspomina natomiast o skutkach krótkotrwałych.

 • Zapowiedź amerykańskiego giganta paliwowego, koncernu Chevron, o zaprzestaniu prac nad niekonwencjonalnymi złożami gazu to swoiste podsumowanie niemal ośmiu lat prac nad uniezależnieniem się Polski od dostaw gazu z Rosji - pisze Dariusz Malinowski w portalu wnp.pl. Jasno trzeba powiedzieć - na razie ponieśliśmy klęskę.

 • Zdaniem analityków rynku gazu, działalność wydobywcza gazu z łupkowego ma wpływ na środowisko, ale tymi ryzykami można skutecznie zarządzać.

 • Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku rosną z powodu ocen, że w USA kończy się boom związany z wydobyciem ropy z łupków - podają maklerzy.

 • Europa nie odejdzie od rosyjskiego gazu

  Na europejskim rynku gazowym nie należy oczekiwać drastycznych zmian: udział gazu ziemnego z Rosji pozostanie znaczący, a jego cena konkurencyjna wynika z raportu waszyngtońskiego Brookings Institution. Zdaniem analityków BI, 80 proc. produkcji gazu z łupków będzie mieć miejsce w Polsce Wielkiej Brytanii.

 • Słabe efekty szczelinowania łupków na Pomorzu

  Efekty szczelinowania wierceń na pomorskiej koncesji łupkowej na razie wykazują niestety słabe wyniki, a ostateczne ich efekty będą znane za mniej więcej miesiąc - poinformował prezes PGNiG Piotr Woźniak. Decyzję co do kontynuacji projektu spółka ma podjąć do końca roku.

 • Poniedziałkowa sesja przyniosła wyraźny spadek notowań ropy naftowej. Cena tego surowca w Stanach Zjednoczonych zniżkowała wczoraj o ponad procent, docierając na koniec dnia do poziomu nieprzekraczającego 46,20 USD za baryłkę. Dzisiaj rano cena ropy WTI porusza się w okolicach wczorajszego zamknięcia.

 • Ważą się losy polskich łupków - PGNiG będzie analizować prace

  Jeżeli analizujemy sytuację dotycząca eksploatacji polskich złóż gazu łupkowego, to przykład Polski trzeba odnosić do innych państw w Unii Europejskiej, które obowiązują podobne regulacje.