• Informacje na temat:

  gaz z łupków w polsce

Artykuły na temat: gaz z łupków w polsce
 • Przyjmą cię z otwartymi rękami i bardzo dobrze zapłacą

  ...gaz ziemny przez ponad 100 lat. I choć trzeba jeszcze potwierdzić, że ten gaz w ogóle opłaca się wydobywać, to już wiadomo, że Skarb Państwa na sprzedaży koncesji na jego eksploatację zarobi miliony(...) łupków w naszym kraju już pracuje ok. tysiąca Polaków. Ruszyło też na razie kilka spośród blisko setki firm, które mają koncesje poszukiwawcze. Szacunki mówią, że w ciągu najbliższych lat wierceń ma...

 • Szczelinowania hydrauliczne w procesie wydobycia gazu z łupków może być bardziej oszczędne.

 • Poszukiwanie gazu z łupków nie jest szkodliwe

  Poszukiwanie gazu z łupków metodą szczelinowania hydraulicznego nie przynosi długotrwałych negatywnych skutków dla środowiska - wynika z najnowszego raportu opracowanego przez Generalną Dyrekcję Ochrony Środowiska. Raport wspomina natomiast o skutkach krótkotrwałych.

 • Zapowiedź amerykańskiego giganta paliwowego, koncernu Chevron, o zaprzestaniu prac nad niekonwencjonalnymi złożami gazu to swoiste podsumowanie niemal ośmiu lat prac nad uniezależnieniem się Polski od dostaw gazu z Rosji - pisze Dariusz Malinowski w portalu wnp.pl. Jasno trzeba powiedzieć - na razie ponieśliśmy klęskę.

 • Europa nie odejdzie od rosyjskiego gazu

  Na europejskim rynku gazowym nie należy oczekiwać drastycznych zmian: udział gazu ziemnego z Rosji pozostanie znaczący, a jego cena konkurencyjna wynika z raportu waszyngtońskiego Brookings Institution. Zdaniem analityków BI, 80 proc. produkcji gazu z łupków będzie mieć miejsce w Polsce Wielkiej Brytanii.

 • Ważą się losy polskich łupków - PGNiG będzie analizować prace

  Jeżeli analizujemy sytuację dotycząca eksploatacji polskich złóż gazu łupkowego, to przykład Polski trzeba odnosić do innych państw w Unii Europejskiej, które obowiązują podobne regulacje.

 • Polska znalazła się w ogniu krytyki

  Ekolodzy na zeszłotygodniowej konferencji przeciwników wydobywania gazu z łupków krytykowali polski rząd za podejście do niekonwencjonalnych metod pozyskiwania gazu. Również przedstawiciel KE wskazał, że Polska nie stosuje unijnych przepisów w tej kwestii.

 • Będziemy jednak drugim Kuwejtem?

  Prywatna spółka znalazła gaz w województwie wielkopolskim. Surowiec nie pochodzi z " łupków", lecz z konwencjonalnych pokładów.

 • Rosja wstrzymała dostawy gazu na Ukrainę

  Dostawy rosyjskiego gazu na Ukrainę zostają przerwane do czasu przekazania przez Naftohaz Ukrainy kolejnej przedpłaty - poinformował w środę szef Gazpromu Aleksiej Miller. Wg niego rezygnacja z zakupu rosyjskiego gazu stwarza zagrożenie dla tranzytu do Europy.

 • Przyszłość krajowej energetyki: Gaz z USA, a węgiel i łupki z Polski

  - Mamy duże zasoby gazu w łupkach, tylko że znajduje się on na znacznie większych głębokościach niż w Stanach Zjednoczonych. Niemniej jednak technologia tanieje i nie jest poza moją wyobraźnią, że wrócimy do tego tematu za kilka lat - mówi podczas wizyty na Harvard Kennedy School w Bostonie Mateusz Morawiecki, wicepremier w rządzie Beaty Szydło.