• Informacje na temat:

  gaz z rosji

Artykuły na temat: gaz z rosji
 • Wynagrodzenia w Moskwie

  Stolica Rosji pod względem wysokości wynagrodzeń zbliża się do poziomów zachodnich. Płaca minimalna w Moskwie jest ponad 2,5 razy wyższa niż obowiązująca na pozostałym obszarze Federacji Rosyjskiej i wynosi obecnie w przeliczeniu około 1240 zł, czyli zaledwie o jedną trzecią mniej od polskiego minimum. W wielu zawodach zarobki moskwian są zdecydowanie wyższe od płac warszawiaków.

 • Czy to możliwe? Rosja handluje gazem z USA

  Rząd USA chciał właściwie wyprzeć Rosję z europejskiego rynku gazu ziemnego. Teraz okazuje się, że były bezpośrednie dostawy rosyjskiego gazu za Ocean. Jak pasuje jedno do drugiego?

 • Ile naprawdę zarabiają górnicy?

  Polski przemysł wydobywczy ma coraz więcej problemów. Importerzy taniego węgla ze wschodu - głównie z Rosji i z Chin - stają się poważną konkurencją dla krajowych kopalń. Górnicy zapowiadają kolejne protesty przeciwko sprowadzaniu węgla z zagranicy.

 • Rosja byłaby gotowa dostarczać gaz przez Turcję do południowej i południowo-wschodniej Europy, partnerzy są tym zainteresowani - zapewnił w piątek prezydent Władimir Putin w rozmowie telefonicznej z prezydentem Turcji Recepem Tayyipem Erdoganem.

 • Sąsiedzi Polski jeszcze nigdy nie zarabiali tak dużo

  ..." - zauważa gazeta.  Tymczasem Ihar Czerniakou, szef Republikańskiej Konfederacji Przedsiębiorczości ostrzega, że płace rosną szybciej niż wydajność pracy, produkcja przemysłowa spada i zwiększają się(...) poinformowały, że Rosja sprzedając Białorusi tanią ropę i gaz, wspomogła ten kraj w zeszłym roku sumą 10 miliardów dolarów.

 • Raport: Rosja pozostanie dominującym dostawcą gazu dla Europy

  Europa nie może liczyć na znaczące uniezależnienie się od dostaw rosyjskiego gazu przynajmniej do połowy przyszłej dekady - wynika z najnowszego raportu Oxford Institute for Energy Studies (OIES).

 • ..., które mają wyższe opłaty, można żądać od niego wyrównania strat. ● W bagażu podręcznym nie powinno się przewozić m.in. ostrych przedmiotów (np. nożyczek, scyzoryków), gazów, spirytusu, broni palnej(...) astronomiczne: - koszt wezwania karetki pogotowia waha się od równowartości 40 zł w Egipcie do nawet 2 tys. zł w Hiszpanii; - za wizytę u lekarza zapłacisz od 80 zł w Rosji do około 600 zł w USA...

 • Rosja wstrzymała dostawy gazu na Ukrainę

  Dostawy rosyjskiego gazu na Ukrainę zostają przerwane do czasu przekazania przez Naftohaz Ukrainy kolejnej przedpłaty - poinformował w środę szef Gazpromu Aleksiej Miller. Wg niego rezygnacja z zakupu rosyjskiego gazu stwarza zagrożenie dla tranzytu do Europy.

 • Ile zarabia się w polskim show biznesie? Gwiazdy mówią o swoich wynagrodzeniach

  ..., a popularność sama w sobie jest tanim i jałowym zjawiskiem. - powiedział jakiś czas temu Marcin Prokop w wywiadzie udzielonym gazecie.pl. Wcześniej prezenterowi zdarzyło się nazwać showbiznesowe gaże(...) rozczarowaniem: "Prawda jest taka, że zdecydowana większość celebrytów na ściankach zarabia w okolicach średniej krajowej. Więc to nie jest tak kolorowo jak się może wszystkim wydawać w kolorowych gazetach...

 • Ukraina spróbuje się dogadać z Rosją w sprawie dostaw gazu

  Ukraina wciąż nie ma bezpiecznych źródeł zaopatrzenia w gaz ziemny. Pod koniec września może się odbyć kolejna tura trójstronnych rozmów gazowych między Rosją a Ukrainą z udziałem KE - zapowiedział w czwartek unijny komisarz ds. klimatu i energii Miguel Canete.