• Informacje na temat:

  gaz ziemny

Artykuły na temat: gaz ziemny
 • Przyjmą cię z otwartymi rękami i bardzo dobrze zapłacą

  ...gaz ziemny przez ponad 100 lat. I choć trzeba jeszcze potwierdzić, że ten gaz w ogóle opłaca się wydobywać, to już wiadomo, że Skarb Państwa na sprzedaży koncesji na jego eksploatację zarobi miliony(...) spawaczy. Jak nieoficjalnie dowiedziała się gazeta, praca przy łupkach należy do bardziej intratnych i nawet zwykły spawacz, czy monter zarabia ponad 10 tys. zł brutto.

 • Przez większość października notowania gazu ziemnego w Stanach Zjednoczonych poruszały się powyżej poziomu 3 USD za mln BTU, uważanego za ważną psychologiczną barierę na tym rynku. Niemniej, tak wysokie poziomy cenowe nie były możliwe do utrzymania w długim terminie - w bieżącym tygodniu cena gazu ziemnego w USA spadła poniżej 3 USD za mln BTU.

 • Ranking 8 najlepiej opłacanych zawodów powiązanych z nauką w USA

  Według danych amerykańskiego Biura ds. Statystyk Pracy, w 2008 roku na szczycie listy najlepiej wynagradzanych fachowców z dziedziny nauki widnieją inżynierowie petrochemicy kierujący procesem przeróbki ropy naftowej i gazu ziemnego. Ich roczne dochody to 119 140 USD.

 • Skąd się bierze gaz ziemny?

  O PGNiG najczęściej mówi się jako o największym sprzedawcy błękitnego paliwa w Polsce. Ale istotnym segmentem działalności koncernu jest też poszukiwanie i wydobycie gazu ziemnego i ropy naftowej. Przyjrzyjmy się działalności upstream.

 • ...i wyrobów medycznych. W kategoriach towaru nie będą również traktowane: posiłki przygotowywane przez sprzedającego, gaz ziemny, woda, ciepło systemowe oraz energia elektryczna. Czekają nas podwyżki...

 • Dlaczego ceny gazu ziemnego rosną w wyjątkowym tempie?

  Ceny gazu ziemnego biją rekordy. To skutek bardzo szybko rosnącego popytu. Przed nami dalsze wzrosty cen.

 • .... 1100 zł za tzw. sezon grzewczy. Ci, którzy mają kotły na węgiel, zapłacą ok. 1400 zł, na gaz ziemny – 2300 zł. Najdroższy jest olej opałowy: koszt ogrzania nim takiego domu szacuje się na 4300 zł za(...) miasto zakaże używania węgla, to oznacza, że mieszkańcy w określonym czasie będą musieli zmienić rodzaj ogrzewania, np. na gazowe (w Krakowie prawdopodobnie do 2019 r.). Urzędnicy będą też mogli...

 • Duża zmienność cen nadal króluje na rynkach towarowych. Wczoraj odzwierciedlił to indeks CRB, którego wartość spadła o ponad 2 proc., docierając do poziomu 253,33 pkt. We wtorek rozchwiane były zarówno ceny surowców energetycznych, jak również metali oraz towarów rolnych.

 • ​Eksperci: Terminal LNG pomoże stworzyć tysiące miejsce pracy

  ...r. terminal będzie mógł odbierać skroplony gaz ziemny. Całkowity koszt terminalu to obecnie ok. 3 mld zł, a wydatki kapitałowe związane z oddaniem do użytku wszystkich instalacji zostały oszacowane na(...) i doświadczenie zawodowe w zbliżonych dziedzinach przemysłu: gazowego, chemicznego, petrochemicznego i energetycznego - zaznacza rzecznik.  Poszukiwani są m.in.: główny inżynier, kierownik zmiany...

 • To największe złoże gazu ziemnego w Polsce

  Zasoby wydobywalne złoża Przemyśl mogą być większe o prawie 25 procent. Największe złoże gazu w Polsce szacowane jest na prawie 20 mld m3 więcej niż udokumentowano wcześniej. Nowe szacunki powstały w oparciu o zdjęcia sejsmiczne 3D, teraz spółka potwierdzi je kolejnymi odwiertami.