• Informacje na temat:

  gazeta wprost

Artykuły na temat: gazeta wprost
 • "Gazeta Wyborcza": Ciąża niszczy etaty?

  Gazeta podaje liczne przykłady takich działań, które odbijają się niekorzystnie na firmach. Tracą one nie tylko pieniądze, ale i klientów. Ostatnio przedsiębiorcy kilkakrotnie częściej zgłaszają, że zatrudnione u nich kobiet idą na długie zwolnienia lekarskie w czasie ciąży - potwierdza Jeremi Mordasewicz, PKPP Lewiatan, członek rady nadzorczej ZUS. Właściciele firm mówią wprost, że zatrudnianie...

 • Naczelny "Wprost" Tomasz Wróblewski czysty, zarzuty MON bezpodstawne

  Tomasz Wróblewski, redaktor naczelny Tygodnika Wprost, nie miał niezgodnych z dziennikarską etyką powiązań z PZL Mielec. Zarzuty resortu obrony nie mają podstaw.

 • Jak korzystać z przedłużenia urlopu rodzicielskiego?

  W razie podjęcia pracy w czasie urlopu rodzicielskiego okres tego urlopu ulega przedłużeniu. Ta ponadwymiarowa część urlopu może być zagospodarowana na pracę, na zasadach analogicznych jak przy podejmowaniu pracy w czasie "podstawowego" urlopu rodzicielskiego. Niektóre z reguł korzystania z tego urlopu, jak np. wspólne przebywanie na nim przez oboje rodziców, nie mogą być jednak wprost...

 • W którą stronę skręci tygodnik "Wprost"?

  Tomasz Wróblewski został nowym redaktorem naczelnym tygodnika Wprost, zastąpi na tym stanowisku Sylwestra Latkowskiego - poinformował wydawca w poniedziałek. Wydawca zapewnia, że b. naczelny nadal będzie cieszyć się ochroną prawną, i że nie planuje zwolnień.

 • Kontrowersje wokół płacy minimalnej

  Ministerstwo Pracy zakłada, że płaca minimalna osiągnie połowę płacy średniej za 14 lat - donosi dzisiejsza "Gazeta Wyborcza".

 • Druga strona taśmy

  Ciekawe, że tak mało osób interesuje się dziennikarzami, którzy upublicznili rozmowy ministra Bartłomieja Sienkiewicza z prezesem NBP Markiem Belką. Ale czy na pewno mało osób?

 • Harmonogram obowiązkowy dla pracownika?

  Harmonogramy czasu pracy, zwane też grafikami, choć bardzo przydatne i rozpowszechnione w praktyce kadrowej, nie zostały kompleksowo uregulowane w prawie pracy. Dla dużej części pracowników podlegającym ogólnym przepisom prawa pracy, tematyka harmonogramów nie została w ogóle unormowana. Natomiast w niektórych przypadkach ustawy odrębne wprost określają dla kogo i na jak długo należy tworzyć...

 • Brakuje chętnych do wyłożenia pieniędzy na utworzenie nowej spółki, której powstanie wymusiły górnicze strajki. Wyjątkiem są Polskie Inwestycje Rozwojowe, firma należąca w całości do państwa. To się nie spodoba Brukseli, twierdzi "Dziennik Gazeta Prawna".

 • Grant z tytułu zatrudnienia telepracownika

  ...utworzenie stanowiska dla pracownika. Nie wyszczególnił wprost na co można go wydatkować. Kwestie te są w każdym przypadku uregulowane w regulaminach przyznawania pomocy, tworzonych przez poszczególne urzędy(...). 645 ze zm.) Ustawa z dnia 26.06.1974 r. - Kodeks pracy (Dz. U. z 2016 r. poz. 1666) autor: Kinga Romas Gazeta Podatkowa nr 89 (1339) z dnia 2016-11-07

 • "Gazeta Wyborcza": Komornik będzie działać przez internet

  Za dwa miesiące będą możliwe e-egzekucje i elektroniczne zajęcia rachunków bankowych. Kto na tym straci a kto zyska? - zastanawia się dzisiejsza "Gazeta Wyborcza".