• Informacje na temat:

  gazeta wyborcza renty emerytury

Artykuły na temat: gazeta wyborcza renty emerytury
 • ...przypadkach, pracownika nie będzie można zwolnić nawet gdy ukończy ten wiek. Dlaczego? Jak wyjaśnia „Gazeta Wyborcza” pracownicy mogą korzystać z praw nabytych. Obecne przepisy przewidują, że od 1 stycznia(...) niezdolności do pracy. Przy czym, oprócz samego orzeczenia, musi być również wydana decyzja ZUS w sprawie przyznania prawa do renty. Mówi o tym wyrok Sądu Najwyższego z 18 stycznia 2012 roku (sygn. II...

 • "Gazeta Wyborcza": Państwu zabraknie na emerytury

  ZUS wyliczył, że w ciągu pięciu lat na emerytury i renty państwu zabraknie 250 mld zł, a w wersji pesymistycznej aż 400 mld. Dziura będzie jeszcze większa, jeśli zostanie obniżony wiek emerytalny - pisze "Gazeta Wyborcza".

 • ...roku Gazeta Wyborcza wraz z Polską Konfederacją Pracodawców Prywatnych Lewiatan ogłosiły konkurs na najstarszego pracownika w Polsce. Pierwsze trzy miejsca zajęli: Feliks Grejciun - kaletnik(...) wszystkich. Ci, którzy tak szybko przechodzą na emeryturę i rozmaite renty chorobowe nie dość, że przestają płacić podatek dochodowy, to jeszcze my wszyscy pracujący musimy ponosić koszty związane z ich...

 • Anonimowe składki na kontach ZUS-u

  ZUS ma na koncie miliony złotych, z którymi nie wie, co zrobić. To składki emerytalne Polaków, po które nikt się nie zgłasza - pisze piątkowa "Gazeta Wyborcza".

 • - Sejmowa komisja ustawodawcza przyjęła stanowisko, które stwierdza konstytucyjność obniżenia emerytur funkcjonariuszom zgodnie z tzw. "ustawą dezubekizacyjną"; wątpliwości budzi przepis mówiący o pracy po 1990 r. - powiedział w poniedziałek przewodniczący komisji Marek Ast.

 • MRPiPS: Pracujemy nad doprecyzowaniem przepisów emerytalnych

  Rencistom, którzy po osiągnięciu wieku automatycznie nabywają prawo do emerytury, będzie przysługiwało prawo do najniższego świadczenia emerytalnego w wysokości 1 tys. zł - zakłada projekt ustawy Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

 • - Waloryzacja świadczeń emerytalno-rentowych zostanie przeprowadzona od 1 marca 2019 r. Stanowczo dementuję rozpowszechniane przez niektóre media informacje jakoby ten termin był w jakikolwiek sposób zagrożony - oświadczyła w środę szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska.

 • Minister Marczuk o 500+: Dlaczego gdy się podnosi emerytury i daje zasiłki bezrobotnym, nie mówi się - przepiją, przejedzą?

  Oczywiście, że wezmę pieniądze z programu 500+. W ogóle mnie nie oburza, że ludzie, którzy dobrze zarabiają, zgłoszą się po nie - mówi w wywiadzie dla DGP Bartosz Marczuk, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej.

 • Kiedy przysługuje 500 zł na pierwsze dziecko?

  Wprowadzone od 1 kwietnia br. świadczenie wychowawcze przysługuje na pierwsze lub jedyne dziecko po spełnieniu określonego przez ustawodawcę kryterium dochodowego. Dlatego też ubiegając się o to świadczenie należy m.in. udokumentować dochody rodziny w rozumieniu ustawy o świadczeniach rodzinnych.

 • Waloryzacja emerytur: Wysokich podwyżek nie będzie

  Niska inflacja uderzy w portfele emerytów. Nasi seniorzy mogą zapomnieć o dużych podwyżkach emerytur. I to nie tylko w 2015 roku.