• Informacje na temat:

  gazociąg jamalski

Artykuły na temat: gazociąg jamalski
 • W piątek o godz. 6:00 Gaz-System wznowił odbiór gazu do krajowego systemu przesyłowego w Punkcie Wzajemnego Połączenia (PWP) z gazociągu jamalskiego, w związku poprawą parametrów jakościowych paliwa - poinformował Gaz-System w komunikacie prasowym.

 • Gazprom idzie na wojnę

  Rosja ograniczyła tranzyt gazu przez terytorium Ukrainy. Według dziennika "Wiedomosti", Moskwa może wkrótce całkowicie wyłączyć swojego zachodniego sąsiada z dostaw błękitnego paliwa do krajów zachodniej Europy. W kolejce czeka Polska.

 • Wstrzymano dostawy gazu przez rewers na Gazociągu Jamalskim

  Gaz-System nie może odbierać paliwa do krajowego systemu przesyłowego w Punkcie Wzajemnego Połączenia (PWP) na Gazociągu Jamalskim w związku ze złą jakością gazu ziemnego - poinformowała w środowym komunikacie spółka. Ekspert rynku gazowego Piotr Maciążek powiedział, że problemy z gazem z jamalskiej rury mają kontekst polityczny. B. szef Agencji Wywiadu, ekspert Fundacji Kazimierza Pułaskiego

 • PGNiG chce zdobyć przewagę nad Gazpromem

  Wchodząca w skład PGNiG spółka Gas Assets Management złożyła w UOKiK wniosek o przejęcie kontroli nad Bartimpexem i jej spółką Gas Tradingiem, która posiada 4 proc. akcji właściciela polskiej części gazociągu jamalskiego - podał UOKiK.

 • Śledztwo ws. umowy gazowej z Rosją

  Od września warszawska prokuratura prowadzi śledztwo ws. przekroczenia uprawnień i niedopełniania obowiązków służbowych w 2010 r., w związku z negocjowaniem i podpisaniem niekorzystnej dla Polski oraz sprzecznej z prawem UE umowy na dostawy do Polski rosyjskiego gazu. Umowy handlowe z Gazpromem są niestety owiane tajemnicą.

 • Dywersyfikacji dostaw gazu do Polski

  Dywersyfikacja dostaw gazu ziemnego do Polski pozytywnie wpływa na bezpieczeństwo energetyczne naszego kraju. W perspektywie możemy liczyć na pierwsze dostawy z terminalu LNG, prawdopodobnie jest,ze jeszcze w tym roku ruszy gazowe połączenie Polski ze Słowacją.

 • W 2022 r. Polska będzie mieć nadmiar gazu - Naimski

  Najpóźniej w 2022 r., wraz z uruchomieniem Baltic Pipe, Polska będzie mogła sprowadzić spoza Rosji 17 mld m sześc. gazu rocznie, czyli tyle ile zużywa obecnie - zapowiedział w poniedziałek pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski.

 • Prezes PGNiG: Zakłócenia w gazociągu jamalskim mogą wpłynąć na cały sezon

  Jeżeli spadek jakości gazu w gazociągu jamalskim się przedłuży, może się to przełożyć na cały sezon zimowy 2017/2018 - ocenił w czwartek prezes PGNiG Piotr Woźniak. Jego zdaniem, jeśli sytuacja unormuje się do piątku rano, skutki przerwy w poborze gazu da się nadrobić. Piotr Woźniak podkreślał też, że z powodu całej sytuacji PGNiG będzie naliczało Gazpromowi kary kontraktowe.

 • Norweski Wariant 3.0

  Rozważamy połączenie z Norwegią szelfem północnym przez system duński od zachodu, a dalej przez Baltic Pipe do Polski. Sondażowe rozmowy wskazują, że powinno się udać - mówi Piotr Woźniak, prezes PGNiG, i kreśli nową architekturę dla Polski i Europy.

 • Gazprom odmawia wypłaty 2,6 miliarda dolarów

  Gazprom odmówił Ukrainie wypłaty 2 miliardów 600 tysięcy dolarów. Rosyjski monopolista miał wypłacić tę sumę w ramach rekompensaty, którą Ukrainie przyznał sztokholmski sąd arbitrażowy. O odmowie Rosjan poinformował ukraiński operator - Naftohaz.