• Informacje na temat:

  gazociag północny

Artykuły na temat: gazociag północny
 • Nord Stream 2: Druzgocący raport dla Polski

  Nowa unijna ekspertyza dotycząca Nord Stream 2, jest ciosem dla przeciwników tej inwestycji, w tym Polski. Prawnicy Unijnej Rady zakwestionowali prawo Komisji do objęcia europejskimi przepisami morskich odcinków rurociągów importowych, takich jak Nord Stream 2.

 • Niemcy forsują Nord Stream 2. Dania może zablokować gazociąg

  Dania przyjęła w czwartek ustawę, dopuszczającą możliwość zablokowania planowanego przebiegu rosyjskiego gazociągu Nord Stream 2 przez jej wody terytorialne.

 • Zamiast Gazociągu Południowego, Rosja wybuduje Gazociąg Błękitny. Rosyjski dziennik "Kommiersant" ocenia, że taka decyzja usatysfakcjonuje akcjonariuszy koncernu Gazprom, a także pozwoli na zmniejszenie zależności Moskwy od tranzytu surowca przez Ukrainę.

 • Gazprom idzie na wojnę

  Rosja ograniczyła tranzyt gazu przez terytorium Ukrainy. Według dziennika "Wiedomosti", Moskwa może wkrótce całkowicie wyłączyć swojego zachodniego sąsiada z dostaw błękitnego paliwa do krajów zachodniej Europy. W kolejce czeka Polska.

 • Polska oferta dla regionu - Brama Północna

  Inicjatywa intensywnie promowana jest przez polski rząd. Na Bramę Północną składają się istniejący terminal LNG w Świnoujściu oraz planowany Korytarz Norweski. Dostawy gazu skroplonego z całego świata i surowca słanego gazociągiem z Norwegii mogłyby przez Polskę docierać do sąsiadów w Europie Środkowo-Wschodniej. Więcej o projekcie w rozmowie z MarketNews24 mówił Wojciech Jakóbik, redaktor naczelny BiznesAlert.

 • Gazprom: Rozpoczęto budowę gazociągu Uchta-Torżok 2

  Gazprom przystąpił do układania gazociągu Uchta-Torżok 2. Jak podają rosyjskie media, transportowany nim będzie gaz dla planowanej magistrali Nord Stream 2. Budowę gazociągu zainaugurował prezydent Władimir Putin.

 • Rosja jednak dostaje wszystko

  Komisja Europejska podjęła decyzję, dzięki której rosyjski Gazprom będzie mógł znacznie zwiększyć wykorzystywanie gazociągu OPAL, czyli lądowej odnogi Nord Streamu. Bruksela przekonuje, że krok ten poprawia konkurencyjność na rynku.

 • Polski operator zbuduje odcinek gazociągu Baltic Pipe

  Sekretarz stanu w kancelarii premiera Piotr Naimski mówił, że Polska jest na dobrej drodze, by złamać monopol Rosji w dziedzinie dostaw energii. Polski operator systemu przesyłu gazu Gaz -System będzie odpowiedzialny za wybudowanie na dnie Bałtyku odcinka gazociągu Baltic Pipe - poinformował pełnomocnik rządu do spraw strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski.

 • Przez Nord Stream 2 Ukraina może stracić do 3 proc. PKB

  Do 3 procent PKB może stracić Ukraina na uruchomieniu przez Rosję gazociągu Nord Stream 2 - oświadczyła we wtorek amerykańska ambasador na Ukrainie Marie Yovanovitch, występując na konferencji "Oil&Gas" w Kijowie.

 • Rolnicy w Brandenburgii przeciwni budowie gazociągu EUGAL

  Większość rolników z północnej Brandenburgii, przez którą ma przebiegać gazociąg EUGAL, będący odnogą Nord Stream 2, jest przeciwna tej inwestycji - zapowiedział PAP w poniedziałek szef Związku Rolników gminy Uckermark, Friedhelm Rogasch.