• Informacje na temat:

  gazociąg południowy potok

Artykuły na temat: gazociąg południowy potok
 • Grecja i Rosja porozumiały się w sprawie gazociągu Turecki Potok

  Grecki minister energetyki Panajotis Lafazanis i jego rosyjski odpowiednik Aleksandr Nowak podpisali w piątek w Petersburgu memorandum w sprawie budowy planowanego gazociągu Turecki Potok (Turkish Stream) przez terytorium Grecji. Budowę sfinansuje Rosja.

 • Gazprom za 11,4 mld euro chce zbudować "Turecki Potok"

  Zamiast South Streamu do Bułgarii, którego realizacja została zablokowana przez Komisję Europejską, Gazprom wybuduje Turecki Potok. Koszt inwestycji w cztery nitki nowej magistrali o łącznej mocy przesyłowej 63 mld metrów sześciennych to 11,4 mld euro.

 • Prezes rosyjskiego koncernu Gazprom Aleksiej Miller oświadczył w poniedziałek, że strona turecka oferuje możliwość dostarczania gazu przez planowany gazociąg Turecki Potok (Turkish Stream) do granicy turecko-greckiej.

 • Słowacja chce przytulić się do Rosji

  Premier Rosji Dmitrij Miedwiediew oświadczył we wtorek, że jego kraj gotowy jest rozważyć podłączenie proponowanego przez Słowację gazociągu Eastring do projektowanej przez stronę rosyjską magistrali Turkish Stream (Turecki Potok).

 • Rosja buduje koalicję sojuszników Gazpromu

  Rosyjski "Kommiersant" pisze o rosnącym poparciu krajów Europy Południowej dla nowego gazociągu Turecki Potok (Turkish Stream) planowanego przez Gazprom po fiasku projektu South Stream, przeciwko któremu były Stany Zjednoczone i Unia Europejska.

 • USA uderzają nowymi sankcjami

  Zatwierdzony wczoraj przez Izbę Reprezentantów pakiet nowych sankcji wobec Rosji, Iranu i Korei Płn. jest jednym z najszerszych w historii - uważa przewodniczący niższej izby Kongresu USA Paul Ryan. Nowe sankcje uderzają głównie w rosyjską gospodarkę.

 • Gazprom zamierza przystąpić do układania gazociągu Turkish Stream (Turecki Potok) już w czerwcu, choć Rosja i Turcja nie podpisały jeszcze porozumienia międzyrządowego o budowie tej magistrali - informuje w środę dziennik "Kommiersant".

 • Gazprom przystępuje do budowy terminalu LNG nad Bałtykiem

  Rosyjski koncern Gazprom podjął ostateczną decyzję inwestycyjną o budowie terminalu do skraplania gazu ziemnego nad Morzem Bałtyckim, Baltic LNG - poinformował dziennik "Kommiersant", powołując się na własne źródła. To cios w nasz gazoport twierdzą analitycy.

 • "Gazprom przedziera się na Bałkany przez Grecję i Włochy" - zauważa w czwartek dziennik "Kommiersant", informując o podpisanym w środę przez rosyjski koncern i firmy z Grecji i Włoch liście intencyjnym dotyczącym dostaw surowca dla planowanego gazociągu ITGI.

 • Turecki koncern paliwowy Botas skierował do trybunału arbitrażowego w Sztokholmie pozew przeciwko rosyjskiemu Gazpromowi, domagając się obniżenia ceny gazu - poinformował we wtorek dziennik "Kommiersant", powołując się na Ministerstwo Energetyki Turcji.