• Informacje na temat:

  gazociągi polska

Artykuły na temat: gazociągi polska
 • Podkarpackie: 3 tys. miejsc pracy ma powstać w strefie Rzeszów-Dworzysko

  ...uzbrojonych jest ok. 60 ha. Pozostały obszar ma być uzbrojony jeszcze w tym roku. Wykonano m.in. gazociągi, kanalizację deszczową, zbiornik retencyjny. Oświetlenie uliczne jest w technologii LED, są też...

 • Jan Kulczyk chce inwestować w gazociągi, które dostarczą gaz na Ukrainę

  Polenergia, spółka należąca do Kulczyk Investments chce wybudować gazociągi w Polsce i Niemczech, które pozwolą na dostarczanie miliardów metrów sześciennych gazu na Ukrainę.

 • Nowe gazociągi Gazpromu znacznie zmniejszą tranzyt przez Ukrainę

  Szef rosyjskiego koncernu Gazprom Aleksiej Miller oświadczył w środę, że po zbudowaniu dwóch planowanych gazociągów: Nord Stream 2 i Tureckiego Potoku tranzyt gazu przez Ukrainę zostanie utrzymany, ale jego skala spadnie nawet do 10-15 mld metrów sześciennych.

 • Prezes PGNiG: Zakłócenia w gazociągu jamalskim mogą wpłynąć na cały sezon

  Jeżeli spadek jakości gazu w gazociągu jamalskim się przedłuży, może się to przełożyć na cały sezon zimowy 2017/2018 - ocenił w czwartek prezes PGNiG Piotr Woźniak. Jego zdaniem, jeśli sytuacja unormuje się do piątku rano, skutki przerwy w poborze gazu da się nadrobić. Piotr Woźniak podkreślał też, że z powodu całej sytuacji PGNiG będzie naliczało Gazpromowi kary kontraktowe.

 • Ukraina mogłaby kupować gaz z polskiego terminala LNG

  Ukraina może stać się rynkiem zbytu dla gazu z polskiego terminala LNG czy korytarza norweskiego. Warunkiem jest budowa polsko-ukraińskiego połączenia gazowego, co nie będzie możliwe bez stabilności politycznej na Ukrainie - mówi PAP ekspert Instytutu Jagiellońskiego Wojciech Jakóbik.

 • Polska sieć gazowa wymaga ogromnych inwestycji

  Znaczna część sieci gazowej w Polsce jest przestarzała, dlatego wymaga natychmiastowej modernizacji. W ciągu najbliższej dekady konieczne mogą się okazać miliardowe inwestycje. By im sprostać i zwiększyć stopień bezpieczeństwa, Polska Spółka Gazownictwa, właściciel sieci, musi przejść gruntowną przemianę.

 • Plany budowy nowych gazociągów z jednej strony służą umacnianiu wpływów Moskwy w wybranych państwach UE, z drugiej - antagonizowaniu państw Wspólnoty. Dzięki nowym połączeniom Rosji udałoby się ograniczyć, a w perspektywie wyeliminować, tranzyt gazu przez Ukrainę - napisano w raporcie OSW.

 • Norweski Wariant 3.0

  Rozważamy połączenie z Norwegią szelfem północnym przez system duński od zachodu, a dalej przez Baltic Pipe do Polski. Sondażowe rozmowy wskazują, że powinno się udać - mówi Piotr Woźniak, prezes PGNiG, i kreśli nową architekturę dla Polski i Europy.

 • Nord Stream 2 pomoże napełnić gazociągi

  - Planowany gazociąg Nord Stream 2 może pomóc w napełnieniu czeskiej sieci gazowej - oświadczył w poniedziałek odpowiedzialny za surowce i energetykę czeski wiceminister przemysłu i handlu Rene Nediela.

 • Komisja Europejska przedstawiła propozycje zmian w dyrektywie gazowej, aby restrykcje unijnego prawa obejmowały również gazociągi importowe. W praktyce nowelizacja rozwieje wątpliwości, czy Nord Stream 2 w podmorskiej części podlega prawu UE.