• Informacje na temat:

  gazoport

Artykuły na temat: gazoport
 • ​Eksperci: Terminal LNG pomoże stworzyć tysiące miejsce pracy

  ..., specjaliści w dziedzinie instalacji technologicznych i systemów zarządzania.  Jak powiedziała dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Świnoujściu Joanna Sokalska, budowa gazoportu ma wpływ na rynek pracy...

 • Niemcy wybudują gazoport

  Koncerny German LNG Terminal oraz RWE złożyły w urzędzie miejskim leżącego nad Łabą miasta Brunsbuettel gotowe plany budowy terminalu LNG. Byłby to pierwszy gazoport w Niemczech. Zieloni oraz ekolodzy krytykują decyzję o budowie gazoportu, twierdząc, że nie jest to ekologiczne źródło pozyskiwania energii.

 • Rozbudowa gazoportu. Obiekt zyska nowe możliwości

  Gaz-System chce rozbudować gazoport w Świnoujściu. Jednym z ważnych elementów planowanej inwestycji ma być budowa drugiego punktu przeładunkowego LNG. W ten sposób nasz obiekt mógłby także stać się swego rodzaju stacją benzynową na Bałtyku.

 • Niemcy przymierzają się do budowy gazoportu

  Ciekły gaz ziemny (LNG) odgrywa coraz większą rolę nie tylko w zaopatrzeniu w energię, ale także w polityce. W Niemczech szuka się obecnie najwłaściwszej lokalizacji własnego gazoportu. W grę wchodzą trzy miejscowości. W ten sposób mogliby pokrzyżować szyki Rosji (Nord Stream 2) i Polski (gazoport).

 • Gazoport: Polska na rynku gazowych terminali

  Gazoport: Włoski inwestor Saipem zamówi już pierwszy statek, który z Qatargas dostarczy gaz do rozruchu naszego gazoportu w Świnoujściu,. Polska w tym celu dywersyfikuje dostawy.

 • Sejm za nowelizacją ustawy dot. inwestycji w gazoporcie

  Usprawnienie rozbudowy gazoportu i połączenie Polski ze złożami gazu na Norweskim Szelfie Kontynentalnym - takie mają być skutki noweli ustawy dot. inwestycji w gazoporcie w Świnoujściu (Zachodniopomorskie), którą uchwalił wczoraj Sejm.

 • Budowa gazoportu w Świnoujściu ma zakończyć się do końca roku

  Do końca roku ma zakończyć się budowa gazoportu w Świnoujściu. W drugim kwartale 2016 roku terminal powinien rozpocząć przyjmowanie dostaw.

 • Rosję bardzo boli uruchomienie przez Polskę gazoportu

  Zakończenie budowy gazoportu w Świnoujściu wzbudziło duże zainteresowanie rosyjskich mediów. Rosjanie dziwią się, że Polska na tak kosztowną inwestycję w ogóle się zdecydowała...

 • Druga dostawa gazu LNG na rozruch gazoportu

  Metanowiec "Al Nuaman" z drugim transportem skroplonego gazu ziemnego wpłynął w poniedziałek do gazoportu w Świnoujściu. Gigantyczna jednostka o długości ponad 315 m ma w swoich ładowniach gaz przeznaczony do technicznego rozruchu gazoportu.

 • Opóźnienie gazoportu nie uderzy nas po kieszeni

  Dotychczasowe opóźnienia w oddaniu do użytku gazoportu w Świnoujściu nie zaszkodzą finansowo PGNiG. Polska strona nie będzie musiała płacić za nieodebrany w tym roku gaz.