• Informacje na temat:

  gazoport świnoujście

Artykuły na temat: gazoport świnoujście
 • ​Eksperci: Terminal LNG pomoże stworzyć tysiące miejsce pracy

  ..., specjaliści w dziedzinie instalacji technologicznych i systemów zarządzania.  Jak powiedziała dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Świnoujściu Joanna Sokalska, budowa gazoportu ma wpływ na rynek pracy(...), a nie bezrobotni - dodaje. W ciągu najbliższych 24 miesięcy będziemy potrzebować 600 nowych pracowników - zaznacza.  Świnoujście ma najniższe bezrobocie w regionie. Bez pracy jest tu 8 proc...

 • "Metro": Gazowy raj

  Strategiczny dla całej Polski gazoport zamieni 38-tysięczne Świnoujście w jedno z najbogatszych polskich miast. Mieszkańcy już czują przedsmak dobrobytu - czytamy w "Metrze".

 • Rosję bardzo boli uruchomienie przez Polskę gazoportu

  Zakończenie budowy gazoportu w Świnoujściu wzbudziło duże zainteresowanie rosyjskich mediów. Rosjanie dziwią się, że Polska na tak kosztowną inwestycję w ogóle się zdecydowała...

 • Pierwszy w tym roku metanowiec z ładunkiem gazu LNG dotarł do Terminalu LNG im. prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu - poinformował w poniedziałek operator gazociągów przesyłowych Gaz-System.

 • MSP:Terminal LNG jest gotowy. Dzisiaj oddanie do eksploatacji

  Gazoport: Dziś nastąpi oddanie terminalu LNG w Świnoujściu - zapowiedział na konwencji wyborczej Platformy Obywatelskiej Andrzej Czerwiński, minister skarbu państwa.

 • Gazoport: Pierwszy statek ze skroplonym gazem ziemnym (Al Nuaman) wpłynął do terminalu LNG w Świnoujściu

  Pierwszy statek ze skroplonym gazem ziemnym wpłynął dziś do terminalu LNG w Świnoujściu. Gigantyczna jednostka, metanowiec Al Nuaman dostarczył surowiec przeznaczony do schłodzenia i rozruchu instalacji - ok. 210 tys. m sześc. LNG. Al Nuaman to jednostka typu Q-flex - jeden z największych statków tego typu na świecie o długości 315 m i jeden z największych, jakie kiedykolwiek zawinęły do Świnoujścia.

 • Świnoujście: Polska nie dopłaci ani złotówki do budowy terminala LNG

  Według źródła zaangażowanego w inwestycję, nasz kraj nie dopłaci ani grosza do budowy terminalu LNG w Świnoujściu. To efekt aneksu do umowy z wykonawcą gazoportu, włoską spółką Saipem z grupy Eni. Negocjacje są już rzekomo bardzo blisko zakończenia.

 • Pierwsza komercyjna dostawa LNG w Świnoujściu. Metanowiec wpłynął do portu

  Do Świnoujścia przypłynął w piątek (17.06.2016 r.) po południu pierwszy statek z komercyjnymi dostawami skroplonego gazu ziemnego. W ciągu doby ze statku do zbiorników portu zostanie przepompowane 120 mln m3 gazu.

 • Podpisano list w sprawie rozbudowy terminala LNG

  Budująca terminal LNG w Świnoujściu spółka Polskie LNG i koncern PGNiG podpisały list intencyjny ws. rozbudowy terminala o trzeci zbiornik - poinformowało Polskie LNG. Dzięki inwestycji, w której rozważany jest kapitałowy udział PGNiG, wzrośnie gazowe bezpieczeństwo Polski.

 • GDDKiA ogłosi przetarg na budowę tunelu pod Świną

  Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) w najbliższych dniach ogłosi przetarg na projekt i budowę tunelu pod Świną, który ma połączyć Świnoujście stałą przeprawą z resztą kraju.