• Informacje na temat:

  gbp usd prognozy

Artykuły na temat: gbp usd prognozy
 • S&P może dziś podnieść prognozy dla Polski?

  Agencja S&P prawdopodobnie podąży śladem Moody's i jeszcze dziś podniesie prognozy dla polskiej gospodarki, wspierając tym samym złotego i rozbudzając nadzieje na korektę w górę ratingu w październiku.

 • Podczas czwartkowej sesji nastąpi kumulacja istotnych publikacji z Wielkiej Brytanii. Jak dotąd został opublikowany słabszy indeks cen nieruchomości (Halifax), który spadł w lipcu o 0,6% wobec oczekiwanego wzrostu o 0,5% w ujęciu miesięcznym oraz dane o produkcji przemysłowej, które także rozczarowały. Produkcja spadła bowiem o 0,4% miesiąc do miesiąca i wzrosła o 1,5% w skali roku wobec oczekiwanego wzrostu o 0,1%m/m i 2,2% r/r.

 • Załamanie liry tureckiej i kłopoty funta

  Początek tygodnia nie przyniósł nam większej zmienności na najważniejszych rynkach, czego można było się spodziewać, przy całkowicie pustym kalendarium i braku nowych doniesień na temat kwestii handlu międzynarodowego. Na rynku walutowym wczoraj można wskazać dwóch wyraźnych przegranych GBP oraz TRY.

 • HSBC obniżył prognozy dynamiki PKB dla Polski

  Bank HSBC obniżył prognozy dynamiki PKB dla Polski - z 3,7 proc. do 3,4 proc. na ten rok oraz z 3,8 proc. do 3,4 proc. na przyszły.

 • Dolar poniżej 4 zł, euro po 4,30 zł

  Pozytywne wieści z polskiej gospodarki i dobre nastroje na rynkach globalnych wspierają notowania złotego, który w relacji do euro, dolara i szwajcarskiego franka jest najsilniejszy od prawie 3 miesięcy.

 • Jednym z kluczowych wydarzeń na rynkach walutowych w bieżącym tygodniu była wczorajsza decyzja Banku Anglii (BoE) dotycząca stóp procentowych i planów dotyczących polityki pieniężnej w tym kraju. W kwestii stóp procentowych BoE nie zaskoczył - zgodnie z oczekiwaniami, zostały one obniżone o 25pb do poziomu 0,25 proc. Na rynku spodziewano się także, że Bank Anglii poluzuje politykę monetarną, jednak zaskoczeniem była większa od oczekiwań skala stymulacji.

 • Bank Japonii utrzymał parametry polityki pieniężnej bez zmian, obniżył prognozy inflacji, choć nie dał jasnych przesłanek, że dodatkowe luzowanie jest kwestią czasu. USD/JPY spadał tylko przez chwilę, finalnie utrzymując poziomy sprzed decyzji. Gdzie indziej koniec miesiąca przynosi lekką realizację zysków z silnego USD.

 • Prognozy Saxo na III kwartał: cień Brexitu

  Zdaniem analityków Saxo Banku ,w trzecim kwartale 2016 roku i dalszym okresie będziemy świadkami wzmożonej niepewności, ale nie musi być to zjawisko o negatywnych konsekwencjach. Jeśli niepewność oznacza reformy i poprawę, to z perspektywy czasu wszystkie obecne źródła zawirowań mogą okazać się zwiastunem pozytywnych zmian.

 • Bank Anglii utrzymał poziom stóp proc., obniżył prognozy wzrostu PKB

  Bank Anglii (BoE), stosunkiem głosów 6 do 2, utrzymał stopy procentowe na niezmienionym poziomie - poinformował bank w komunikacie po posiedzeniu w czwartek. Jednocześnie obniżono szacunki wzrostu PKB Wlk. Brytanii na najbliższe lata. Zaraz po ogłoszeniu decyzji funt zaczął mocno tracić m,in. do złotego (patrz na wykres na końcu tekstu).

 • Prognozy dla złotego mogą w 2018 r. wielu zaskoczyć

  Złoty ma za sobą udany rok. Dużo lepsza w tym roku, niż można to było zakładać przed dwunastoma miesiącami, koniunktura gospodarcza w Polsce, co miało swe źródła w równie zaskakująco silnym wzroście gospodarczym w Europie, przełożyła się na umocnienie polskiej waluty. W połączeniu ze świetnymi wynikami budżetu, zepchnęło to na drugi, a nawet trzeci plan strach o politykę, która jeszcze w końcówce 2016 roku budziła negatywne emocje.