• Informacje na temat:

  gddkia autostrada a1 mapa

Artykuły na temat: gddkia autostrada a1 mapa
 • Kolej na mieszkania i szybkie drogi

  Inwestycje infrastrukturalne to jest sztafeta. Jeden rząd odchodzi, drugi przychodzi, a projekty są w toku i trzeba je realizować. My obecnie wykonujemy karne okrążenie, ale wchodzimy też w fazę realizacji projektów, których nasi poprzednicy, z niewiadomych dla mnie powodów, nie podjęli - mówi Andrzej Adamczyk, szef resortu infrastruktury i budownictwa.

 • Ponad 4,7 mld zł - tyle w ciągu ostatnich czterech lat wpłynęło na konto KFD z tytułu opłat drogowych

  Wpływy do Krajowego Funduszu Drogowego po czterech latach od wprowadzenia elektronicznego systemu poboru opłat drogowych viaTOLL wyniosły 4,7 mld złotych.

 • Autostrady do nieba

  Trwa batalia o dokończenie budowy A2. Chiński inwestor nie ma pieniędzy ani na to by zostać i budować, ani na to by odejść i wypłacić Polsce odszkodowanie. Rząd uspokaja, kierowcy narzekają. O tym, jak to się dzieje, że jako jedyny kraj w Unii dotąd nie dorobiliśmy się przyzwoitych dróg i nawet międzynarodowa kompromitacja nie jest motywująca rozmawiamy z prof. Haliną Brdulak z SGH.

 • Platforma Obywatelska zwróci się z wnioskiem o odwołanie ministra transportu Jerzego Polaczka - powiedział w Radio Łódź poseł PO Cezary Grabarczyk. Wiceszef klubu PO Grzegorz Dolniak powiedział natomiast, że decyzja polityczna w tej sprawie jeszcze nie zapadła, chociaż przyznał, że osobiście byłby za odwołaniem ministra Polaczka.

 • NIK bije na alarm, Polska została wpuszczona w ekrany

  NIK bije na alarm, budowa ekranów akustycznych na 91-km odcinku A2 z Łodzi do Warszawy pochłonęła prawie 200 mln zł .Polska przyjęła normy które powodują drastyczny wzrost całych inwestycji.

 • Rapciak: Zamiast bać się kryzysu, przygotujmy się do koniunktury

  Przestrzegają nas przed nim ekonomiści, boją się go przedsiębiorcy, nie w smak jest politykom. Kryzys. Czy jesteśmy do niego przygotowani? Raczej nie. Bo w gospodarce globalnej na większość czynników po prostu nie mamy wpływu. Przygotujmy się zatem do lepszych czasów - pisze Zbigniew Rapciak, były wiceminister i były prezes spółki Polskie LNG.

 • Komunikacyjny kręgosłup kraju jest sparaliżowany

  Koszmar czeka rodaków w drodze na urlop - ostrzega "Rzeczpospolita". W 400 miejscach rozkopane są drogi, a 1400 km torów jest w remoncie. Tymczasem "Dziennik Gazeta Prawna" ustalił, że chińska firma Covec powinna zapłacić 741 mln zł odszkodowania za niedokończoną budowę autostrady A-2. Rzecz w tym, że nie ma żadnego majątku w Polsce, a jej gwarancje bankowe opiewają na zaledwie 130 mln zł.

 • Bieńkowska: drogi i koleje, kultura i EFS wśród punktów spornych z KE

  Podział unijnych środków na drogi i koleje, finansowanie projektów w sferze kultury i zasady korzystania z Europejskiego Funduszu Społecznego - to potencjalne punkty sporne w polskich negocjacjach z KE - oceniła w wywiadzie dla PAP wicepremier Elżbieta Bieńkowska.

 • Ponad sto tysięcy rejestracji w systemie viaTOLL

  Na 10 dni przed startem elektronicznego systemu poboru opłat viaTOLL liczba rejestracji w systemie przekroczyła sto tysięcy. Kierowcy pojazdów ciężarowych oraz właściciele firm transportowych mają świadomość zbliżających się zmian i coraz liczniej stawiają się w punktach rejestracji. Do dzisiaj wydanych zostało 102,5 tys. urządzeń pokładowych viaBOX. Przedstawiciele operatora systemu szacują, że liczba ta do dnia startu może nawet się podwoić.

 • Lekką ręką budowlańcy wyrzucili 200 mln złoych na budowę ekranów przy autostradzie A2. Bardzo często zupełnie niepotrzebnych.