• Informacje na temat:

  gdynia inwestycje

Artykuły na temat: gdynia inwestycje
 • Około 2,2 tys. miejsc pracy dzięki nowym inwestycjom na Pomorzu

  ...​Do utworzenia około 2,2 tys. miejsc pracy w województwie pomorskim mają przyczynić się zagraniczne firmy, które w tym roku zdecydowały się na inwestycje w regionie - podała wspierająca inwestorów, Invest In Pomerania. Wśród inwestorów są m.in. Swarovski, Ricoh.

 • Pierwsze podanie spalin na instalacjach mokrego odsiarczania spalin w Gdyni z Grupy EDF Polska zakończyło się pomyślnie - informuje Rafako. Nowo powstała instalacja jest z daleka widoczna dla mieszkańców Gdyni i turystów odwiedzających Trójmiasto.

 • Nowa inwestycja na terenach stoczni remontowej

  .... Jest spółką prywatną, powstałą w 1990 roku, dającą pracę 2 tys. pracowników; w 2011 r. jej wartość sprzedaży przekroczyła 600 mln zł. Spółka kupiła dok i część majątku likwidowanej Stoczni Gdynia...

 • Port w Gdyni zapowiada kolejny rok ze wzrostem przeładunków

  Port w Gdyni planuje w tym roku po raz kolejny zwiększyć wielkości przeładunków - poinformował prezes Morskiego Portu Gdynia, Adam Meller.

 • Firma WNS otworzy w Gdyni centrum usług biznesowych

  Holding WNS, jeden z czołowych indyjskich dostawców usług biznesowych, otworzy w Gdyni swój pierwszy w Polsce oddział. Firma chce zatrudnić 500 osób. Biuro w Gdyni będzie drugim, po Bukareszcie, centrum WNS w Europie Środkowo-Wschodniej.

 • Ważą się losy lotniska w Gdyni. Spór z KE o pomoc publiczną to przestroga dla innych portów lotniczych.

 • ...konsekwentnie realizują politykę budowania marki Wrocławia. - Z jednej strony przyciągane są do regionu inwestycje realizowane przez liderów w swoich branżach (IT, finanse, motoryzacja, appliance, SSC(...) Kultury 2016. Z kolei w 2017 roku we Wrocławiu odbyły się World Games - igrzyska sportów nieolimpijskich. W ciągu kilku ostatnich lat zakończono też duże inwestycje infrastrukturalne, które zdecydowanie...

 • Port Gdynia chce zbudować nowy terminal przeładunkowy

  Port Gdynia chce zbudować nowy terminal intermodalny o szacunkowym potencjale przeładunkowym 2-3 mln ton. Szacowany koszt budowy to 123 mln zł, z czego 61 mln zł port chce pozyskać z funduszy unijnych.

 • Światowy kolos zatrudni nad Motławą 700 osób

  ..., która pomaga inwestorom zagranicznym realizować projekty inwestycyjne na Pomorzu. Inicjatywę tworzą Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, miasta: Gdańsk, Gdynia, Słupsk i Sopot, Pomorska Specjalna...

 • Kolej na mieszkania i szybkie drogi

  Inwestycje infrastrukturalne to jest sztafeta. Jeden rząd odchodzi, drugi przychodzi, a projekty są w toku i trzeba je realizować. My obecnie wykonujemy karne okrążenie, ale wchodzimy też w fazę realizacji projektów, których nasi poprzednicy, z niewiadomych dla mnie powodów, nie podjęli - mówi Andrzej Adamczyk, szef resortu infrastruktury i budownictwa.