• Informacje na temat:

  gdzie emigrowac

Artykuły na temat: gdzie emigrowac
 • Polacy nie przestaną emigrować

  Polacy nie przestaną emigrować, dopóki w Polsce nie zostaną wprowadzone wzorce z krajów cywilizowanych – twierdzi Rafał A. Ziemkiewicz. Zdaniem publicysty najgorsza sytuacja panuje na prowincji, gdzie lokalni dygnitarze nadużywają władzy.

 • Diagnoza Społeczna 2015: 7 proc. Polaków zamierza emigrować zarobkowo

  Z najnowszej Diagnozy Społecznej, której wyniki przedstawiono w środę, wynika że 7 proc. Polaków zamierza emigrować zarobkowo w następnych dwóch latach. To odsetek podobny jak w ostatnich latach; najczęściej wskazywanymi kierunkami są Niemcy i Wielka Brytania.

 • Młodzi chcą emigrować za pracą

  ....). - Polacy chętnie wyjeżdżają i pracują tam, gdzie są doceniani i stwarza się im szerokie perspektywy rozwoju . Wyraźnie widać także utrzymującą się tendencję domina - chcemy wyjeżdżać tam, gdzie są już...

 • Gmina na Sardynii pomaga swoim mieszkańcom emigrować

  Wprowadzono w życie program "Teraz wyjeżdżam". O swoich obywatelach myśli pewna gmina na Sardynii.

 • Kanada: Czy warto emigrować?

  Jak podaje portal rynekpracy.pl, ponad 72 proc. mieszkańców Kanady w wieku od 15 do 64 lat pracuje. To więcej niż średnia w pozostałych krajach OECD (Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju), gdzie wskaźnik zatrudnienia kształtuje się na poziomie 66%. Dodatkowo Kanada ma jeden z najwyższych wskaźników migracji na świecie - przyjmuje więcej imigrantów niż kraje europejskie czy USA. Według...

 • Usiąść i płakać. Urzędnicy, od których zależą dopłaty unijne, czekali na wytyczne od nowych przełożonych, a doczekali się jedynie masowych zwolnień. Pieniędzy wciąż nie widać, nie będzie za co siać. A zrozpaczeni rolnicy nie wiedzą, czy przeczekać zmiany na gorsze, czy sprzedawać ziemię i uciekać, gdzie pieprz rośnie.

 • Chcesz pojechać do pracy? Sprawdź, gdzie zarobisz najwięcej

  Obecnie 11,8 proc. Polaków rozważa zagraniczny wyjazd zarobkowy. To wynik o 2 pp. niższy niż w poprzedniej edycji badania "Migracje Zarobkowe Polaków", a zarazem najniższe wskazanie w historii badań realizowanych przez Work Service.

 • Raport: Pogłębia się kryzys demograficzny w Bułgarii

  W 2030 roku liczba ludności Bułgarii, wynosząca obecnie 7 mln, zmniejszy się o 1,45 mln - wskazano w raporcie opracowanym przez naukowców z Bułgarskiej Akademii Nauk i niemieckiej Fundacji im. Friedricha Eberta.

 • ...i w Warszawie, gotowy zatrudnić się gdziekolwiek, niekoniecznie jako grafik. – Jedni brali i nic nie obiecywali, inni kazali wysyłać na mejl, a pozostali nie chcieli nawet przyjąć mojego CV – opowiada. – Gdzie nie mogłem się dostać bezpośrednio lub gdzie widziałem choć cień szansy, dzwoniłem. Firmy miały jednak duże wymagania: człowiek ze specjalistycznym wykształceniem i doświadczeniem albo student, za...

 • Balcerowicz: "Rzeczywistość przerosła nasze marzenia"

  W perspektywie historycznej te ostatnie 25 lat w Polsce to jest najlepszy okres w ciągu ostatnich 300 lat - mówi w rozmowie z Deutsche Welle prof. Leszek Balcerowicz.