• Informacje na temat:

  gdzie inwestować oszczędności

Artykuły na temat: gdzie inwestować oszczędności
 • Jak gromadzić oszczędności?

  ...osób, którym przede wszystkim zależy na powiększaniu oszczędności. W internecie jest sporo comiesięcznych rankingów najwyżej oprocentowanych lokat wraz z odsyłaczami na stronę banku, gdzie dowiemy(...).). W bankach można otworzyć nawet kilka rachunków celowych z przeznaczeniem na gromadzenie oszczędności na różne cele – wakacje, samochód, meble, sprzęt AGD itp. Podobnym produktem bankowym są plany...

 • Polak już oszczędza, ale inwestować nie umie

  Dla zapewnienia finansowego poczucia bezpieczeństwa potrzebujemy wysokich kwot - nawet 20-krotności naszych miesięcznych dochodów, a tylko co trzeci oszczędzający ma taką finansową poduszkę bezpieczeństwa. Jednocześnie rzadko dajemy sobie szanse na dobry zwrot z inwestycji, bo jesteśmy bardzo ostrożni i ryzyka boimy się jak ognia - takie są wnioski z najnowszej edycji raportu BGŻOptima "Polak Oszczędny 2017".

 • Wszyscy wiemy, że powinniśmy oszczędzać, a jednak robimy to rzadko. Podpowiadamy, co zrobić, by rzeczywiście regularnie odkładać część pieniędzy i jak je najlepiej inwestować.

 • Erste Group: Barometr naszych oszczędności

  Niskie oprocentowanie klasycznych produktów oszczędnościowych nie zniechęciło mieszkańców Europy Środkowo-Wschodniej do odkładania pieniędzy na czarną godzinę. Według Barometru oszczędności Erste Group 2014, dwie trzecie mieszkańców regionu uważa, że oszczędzanie pieniędzy jest ważne. Niestety zaledwie 40 procent naszych gospodarstw domowych posiada oszczędności.

 • ...proc. – częściej zarządza spłatą zobowiązań (pożyczek, rachunków). W ponad 17 proc. domów decyduje gdzie ulokować oszczędności. Mężczyźni wykonują te obowiązki częściej w odpowiednio – 11,5 proc., 30

 • Polki obawiają się emerytury. Oszczędzanie najlepiej zacząć tuż po studiach

  Finansowa przyszłość jest przedmiotem trosk wielu Polek, ale tylko nieliczne robią coś, by to zmienić. Zdaniem Dominiki Nawrockiej, autorki książki "Kobieta i Pieniądze", o emeryturze należy zacząć myśleć już w momencie ukończenia studiów. Do zabezpieczenia finansowej przyszłości niezbędne jest gromadzenie kapitału, deponowanie oszczędności i inwestycje, a także rozsądne zarządzanie bieżącym

 • Kiedy państwo chce pożyczyć pieniądze od firm lub swoich obywateli, sprzedaje obligacje Skarbu Państwa. Tak samo działają przedsiębiorstwa. One emitują obligacje korporacyjne. Każdy może lokować w nie oszczędności. Podpowiadamy jak to zrobić, by zyskać najwięcej przy najmniejszym ryzyku.

 • Rośnie zainteresowanie Polaków funduszami inwestycyjnymi. Dziś niespełna 20 proc. posiada jednostki funduszy inwestycyjnych, ale kolejne 9 proc. przymierza się do ich zakupu - wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie Deutsche Banku. Do rosnącej popularności TFI przyczynia się coraz niższe oprocentowanie lokat i coraz większa wiedza na temat różnych metod inwestowania.

 • Dolce vita z długą odprawą

  Polscy menedżerowie zarabiają jak w Niemczech, gdzie kadry kierownicze opłaca się najlepiej w Europie. Na miesięczną pensję prezesa krakowskiej firmy informatycznej ComArch zwykły Polak, zarabiający średnią pensję krajową musi pracować... trzynaście lat. Najbardziej bulwersują dochody zdymisjonowanych prezesów, związane z astronomicznymi odprawami.

 • Gdzie Polacy najchętniej lokują swoje oszczędności?

  Dochodowość wykazywana przez TFI jest znacznie wyższa niż banków czy innych przedsiębiorstw. Fundusze inwestycyjne swoją rentowność zawdzięczają przede wszystkim wysokim opłatom, które bardzo często skutecznie zniechęcają konsumentów do inwestowania.