• Informacje na temat:

  gdzie inwestować pieniądze

Artykuły na temat: gdzie inwestować pieniądze
 • Zarabiają w Polsce i wyprowadzają do siebie gigantyczne pieniądze. Prawda? Tak, ale nie do końca

  Pochodzący spoza Polski właściciele krajowych firm wyprowadzają z naszego kraju gigantyczne pieniądze. Prawda? Tak, ale nie do końca.

 • Szalejące rynki, Brexit, problemy włoskich banków, Landesbanki zagrożone przez politykę. To nasze pierwsze myśli, które pojawiają się wraz z chęcią inwestowania wolnych środków. Wnioski: niestabilność rynku i problemy geopolityczne. Nie wchodząc jednak w temat polityki, zajmijmy się możliwościami inwestycyjnymi. W co warto inwestować?

 • Pieniądze pójdą za bezrobotnym

  Pieniądze pójdą za bezrobotnym - od nowego roku w szukaniu pracy pomogą prywatne agencje zatrudnienia. Współpraca urzędów pracy i prywatnych agencji zatrudnienia to krok w dobrym kierunku - uważają niektórzy eksperci.

 • Lokaty czy konta oszczędnościowe nie dają już takich zysków. Coraz niższe stopy procentowe powodują, że chcąc inwestować pieniądze trzeba dobrze pomyśleć. Gdzie szukać dobrych inwestycji?

 • Wszyscy wiemy, że powinniśmy oszczędzać, a jednak robimy to rzadko. Podpowiadamy, co zrobić, by rzeczywiście regularnie odkładać część pieniędzy i jak je najlepiej inwestować.

 • Rośnie zainteresowanie Polaków funduszami inwestycyjnymi. Dziś niespełna 20 proc. posiada jednostki funduszy inwestycyjnych, ale kolejne 9 proc. przymierza się do ich zakupu - wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie Deutsche Banku. Do rosnącej popularności TFI przyczynia się coraz niższe oprocentowanie lokat i coraz większa wiedza na temat różnych metod inwestowania.

 • Świat według pracownika

  ...przekonany, że złą drogą idzie nie tylko Wielka Brytania, lecz także cała Europa. - Czy naprawdę chcemy żyć w społeczeństwie, gdzie - jak w Hiszpanii - bez pracy jest połowa ludzi przed trzydziestką(...) r. ekonomicznego Nobla. Inne, nieco starsze badania pokazują z kolei, że pracodawcy opłaca się inwestować w pracownika. Najciekawsze jest jednak to, że taka inwestycja niekoniecznie musi być...

 • Bezpieczna inwestycja - mieszkania na wynajem

  Szybki zysk i duże ryzyko, czy długoterminowa bezpieczna lokata? To pytanie zadaje sobie wielu inwestorów. Istnieje wiele sposobów lokowania gotówki w celu jej pomnożenia.

 • Choć zarabiamy statystycznie mniej niż mężczyźni, to zazwyczaj my zarządzamy domowymi budżetami i decydujemy o wydatkach. Pieniądze to dla nas sposób na zagwarantowanie bezpieczeństwa sobie i bliskim. Rzadko inwestujemy, choć mamy dobrą finansową intuicję. Taki portret finansowy Polki wyłania się z badań przeprowadzonych przez Deutsche Bank PBC.

 • Polski Fundusz Rozwoju pomoże inwestować samorządom

  Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju chce, żeby w ciągu najbliższych lat wspólne inwestycje samorządów z prywatnymi partnerami niemal się podwoiły. Samorządy będzie w tym wspierał Polski Fundusz Rozwoju, dostarczając im wiedzę o prowadzeniu takich inwestycji i tworząc "pakiety" zwiększające atrakcyjność partnerstw z samorządami dla prywatnych firm.