• Informacje na temat:

  gdzie kupić akcje skarbu państwa

Artykuły na temat: gdzie kupić akcje skarbu państwa
 • ...„Wybrać ZUS czy OFE? A może kupić złoto? Chyba lepsza byłaby lokata w banku! Tylko skąd pewność, że bank nie padnie...?” – takie pytania zadaje sobie wielu Polaków, którzy martwią się o finansową przyszłość.

 • Logo Lotosu nie zniknie po przejęciu przez Orlen

  PKN Orlen i Skarb Państwa podpisały list intencyjny w sprawie przejęcia przez PKN Orlen kontroli kapitałowej nad Grupą Lotos w drodze nabycia bezpośrednio lub pośrednio minimum 53 proc. akcji Lotosu. Po ukazaniu się tej informacji kurs obu spółek na GPW znacznie rośnie - Lotosu o 7,4 proc., Orlenu o 6,7 proc. (godz. 14.04).

 • Małgorzata Sadurska kandydatem na członka zarządu PZU

  Ustępująca szefowa Kancelarii Prezydenta Małgorzata Sadurska jest kandydatem na członka zarządu PZU - poinformował w czwartek w Sejmie przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów Henryk Kowalczyk. Sadurska złożyła rezygnację z funkcji szefowej Kancelarii Prezydenta, przestanie pełnić funkcję w KPRP od poniedziałku 12 czerwca.

 • Strategiczne gałęzie przemysłu - czy rząd zawsze musi do nich dopłacać?

  Gałęzie przemysłu kluczowe dla bezpieczeństwa kraju nie muszą być państwowe i wbrew pozorom wcale nie trzeba ich dotować - często mogą być prywatne. Ale rząd musi być w stanie wymusić na nich to, czego chce.

 • Waży się przyszłość OFE. To będzie najważniejsze orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego w historii

  Trybunał Konstytucyjny wyda (w środę 4 listopada) jedno z najważniejszych orzeczeń w swojej historii. Sędziowie konstytucyjni zdecydują, czy przekazanie obligacji z OFE do ZUS, zakaz reklamy dla funduszy oraz uniemożliwienie im inwestowania w obligacje Skarbu Państwa są zgodne z konstytucją. Ich zakwestionowanie może być bardzo kosztowne dla budżetu.

 • Wicepremier Piechociński utraci kluczowy resort

  Górnictwo czeka rewolucja. Jak zakłada projekt nowelizacji ustawy o funkcjonowaniu górnictwa, zmianie ma ulec nadzór właścicielski nad spółkami węglowym. Nadzór właścicielski nad spółkami węglowymi będzie sprawował minister skarbu państwa, a nie jak dotąd minister gospodarki.

 • Minister szykuje pakiet dla energetyki

  Minister skarbu Włodzimierz Karpiński, do końca stycznia przedstawi plan konsolidacji branży energetycznej. Ma to znaczenie dla 8 mln gospodarstw domowych.

 • Prezes PZU zrezygnował

  Prezes PZU Andrzej Klesyk, który zaczął rządzić koncernem w 2007 r., tj. niecały miesiąc po zaprzysiężeniu przez rząd Donalda Tuska zrezygnował z pełnionej funkcji. Przyczyną rezygnacji Klesyka z zajmowanego stanowiska jest prośba największego akcjonariusza PZU SA - Skarbu Państwa. Rynek spekuluje, że prezesem największego polskiego ubezpieczyciela będzie Michał Krupiński, zwany przez rynek

 • JSW porozumiała się z obligatariuszami ws. wykupu obligacji

  Jastrzębska Spółka Węglowa porozumiała się z obligatariuszami, w których Skarb Państwa ma znaczące udziały (w tym gronie nie ma ING Banku Śląskiego, który również był obligatariuszem spółki(...) komunikatu akcje JSW traciły 2,9 proc. (kosztowały 13,40 zł), a na zamknięciu straciły 7,03 proc. (kosztowały 12,83 zł).

 • Wyjaśnienie tego, czy w sprawie Autostrady Wielkopolskiej oraz sprzedaży Ciechu doszło do nadużyć, może trwać latami. Istotnym pytaniem jest to, czy problemy rodziny Kulczyków i te sprawy mogą wzbudzić obawy prywatnego kapitału przed robieniem interesów z państwem.