• Informacje na temat:

  gdzie lepiej ofe czy zus

Artykuły na temat: gdzie lepiej ofe czy zus
 • Warto wiedzieć, zanim wybierzesz ZUS czy OFE Choć to trudna decyzja, musimy ją podjąć i to niedługo. Warto jednak wiedzieć, że nasz wybór nie musi być ostateczny. Jeśli zechcemy go(...) do ZUS, czy też aby ZUS, tak jak do tej pory, przekazywał jej część do wybranego przez nas otwartego funduszu emerytalnego (OFE). Kiedy i jak musimy podjąć decyzję? Decyzję będziemy musieli...

 • Fundusze wygrywają z ZUS-em. Na razie

  Od 1 kwietnia do końca lipca możemy zdecydować, gdzie trafi część naszej składki emerytalnej. Trend jest widoczny, choć ruch niewielki. Decyzję o przejściu z OFE do ZUS podjęło 477 osób, 7 proc. Część deklaracji o zapisie do OFE mogli złożyć obecni członkowie OFE, którzy chcą zmienić fundusz.

 • Warto zbierać dokumenty, jakie otrzymujemy z OFE i ZUS o wysokości składek wpływających na nasze konto.

 • Wiceprezes ZUS: Jednakowe oskładkowanie umów to herezja, do której dorastamy

  - W ciągu ostatnich pięciu lat ZUS wdrożył kilkadziesiąt różnego rodzaju zmian ustawowych i w każdym przypadku uczynił to na czas. Jestem przekonany, że przy zachowaniu pewnych warunków brzegowych, jesteśmy w stanie tak jak do tej pory skutecznie wprowadzać wszelkie uchwalane zmiany - mówi Paweł Jaroszek, wiceprezes ZUS.

 • ...„Wybrać ZUS czy OFE? A może kupić złoto? Chyba lepsza byłaby lokata w banku! Tylko skąd pewność, że bank nie padnie...?” – takie pytania zadaje sobie wielu Polaków, którzy martwią się o finansową przyszłość.

 • Koniec bezterminowego ścigania przez ZUS i KRUS

  We wtorek rząd przyjął projekt nowelizacji ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych. Na tej podstawie ZUS i KRUS nie będą mogły się już domagać od ubezpieczonych nienależnie pobranych świadczeń, jeśli od daty ostatniej wypłaty minie pięć lat. Ponadto projekt ustawy zakłada, że wszystkie postępowania wszczęte i niezakończone ostateczną decyzją zostaną umorzone. Zmiany wejdą w życie po upływie 14

 • .... Jeśli chcesz więc godnie ją przeżyć, już teraz pomyśl o oszczędzaniu. Jeśli zdecydujesz się oszczędzać w tzw. III filarze (I to ZUS, II to OFE), masz kilka opcji do wyboru. Możesz odkładać na(...) batonika. Notuj to choćby w zeszycie. W ten sposób się dowiesz, na co wydajesz najwięcej i czy na czymś możesz zaoszczędzić. Teraz odpowiednio podziel dochody, aby wystarczyło na wszystkie potrzeby...

 • Wiceprezes ZUS o III filarze: Jeśli świadczenia mają być wyższe to rewolucja musi nadejść

  - Może się zdarzyć, że pieniądze gromadzone w Pracowniczych Programach Emerytalnych znacząco się skurczą. Albo nawet przepadną - mówi dr Marcin Wojewódka, wiceprezes ZUS. Teraz III filar jest co najwyżej dla fascynatów.

 • Wszyscy wiemy, że powinniśmy oszczędzać, a jednak robimy to rzadko. Podpowiadamy, co zrobić, by rzeczywiście regularnie odkładać część pieniędzy i jak je najlepiej inwestować.

 • Rewolucja w III filarze. Co oznacza dla nas Polski Fundusz Rozwoju?

  - Chcemy przeciąć węzeł gordyjski w sposób uczciwy dla ludzi - mówi w wywiadzie dla DGP Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR)