• Informacje na temat:

  gdzie najlepiej pracować w polsce

Artykuły na temat: gdzie najlepiej pracować w polsce
 • Bezrobocie w Polsce to fikcja. Masa ludzi pracuje w "podziemiu"

  Rząd triumfalnie ogłasza, że stopa bezrobocia spadła do poziomu jednocyfrowego. W praktyce jest niższa nawet o 1/3. Wystarczy odliczyć osoby, które legalnie pracować nie chcą.

 • Gdzie wyjechać, by nie zbankrutować na emigracji?

  Koszty życia w Polsce należą do najniższych w Europie, ale niskie zarobki wciąż przekładają się na stosunkowo dużą liczbę wyjeżdżających "za chlebem". Gdzie najbardziej opłaca się pracować, a gdzie wyjazd może być dużym ryzykiem? I gdzie za naszą pensję kupimy najwięcej? Zanim przyjmiemy ofertę pracy za granicą, sprawdźmy na co tak naprawdę wystarczy nam nasza wypłata.

 • Firma prywatna, państwowa, a może budżetówka? Gdzie pracuje się najlepiej?

  Instytut Great Place to Work w Polsce zlecił na początku lutego 2015 r. kolejny coroczny ogólnopolski sondaż, zadając ponad tysiącowi respondentów pytania na temat ich opinii dotyczących ich pracodawców. Średni wskaźnik pozytywnych odpowiedzi respondentów w kluczowym twierdzeniu „biorąc wszystko pod uwagę, uważam, że moja firma jest wspaniałym miejscem pracy” wyniósł 43 proc. i jest to odsetek...

 • Jadwiga Emilewicz: Potrzebujemy więcej nowoczesnych spółek w Polsce

  - Potrzebujemy jeszcze więcej nowoczesnych spółek, które będą wykorzystywać najnowsze technologie, najlepiej te opracowane przez rodzime uczelnie i instytuty. To nie wydarzy się jednak bez zmiany nastawienia uczelni w Polsce, które muszą chcieć wspierać swoich studentów i młodych absolwentów, aby korzystali z ich laboratoriów i jak najszybciej - już na etapie pisania publikacji - mogli

 • ​Zarobki budowlańców w Europie. W tych krajach opłaca się pracować na budowie

  Najlepiej mają budowlańcy w Niemczech - najwyższej klasy specjaliści zarabiają tam blisko 22 euro za godzinę. Nieco gorzej jest już w Belgii czy np. Szwecji, ale to i tak sześć razy więcej niż w Polsce.

 • Ubezpieczenia? Możemy mieszkać tam, gdzie chcemy? Cieszmy się tym, co mamy

  Nie musimy mieć dzieci. Możemy mieszkać, gdzie chcemy. Na starość dostaniemy tyle, ile odłożyliśmy. Własność prywatna górą. Na razie te zdania są prawdziwe, ale tak nie musi być wiecznie.

 • Na polskich uczelniach studiuje 35 tys. Ukraińców. Gdzie najłatwiej znajdą pracę?

  Personnel Service. Gdzie pracę znajdzie student z Ukrainy? Z raportu Narodowego Banku Polskiego "Obywatele Ukrainy pracujący w Polsce" wynika, że już połowa ukraińskich studentów w Polsce pracuje. Najwięcej ofert pracy czeka na nich obecnie w handlu, gastronomii, call center, pracach biurowych czy logistyce. Najlepiej można zarobić w logistyce, gdzie średnie zarobki dla studentów z Ukrainy...

 • Polska na progu katastrofy demograficznej?

  Żeby przeciwdziałać polskiej katastrofie demograficznej, konieczna jest poprawa jakości usług publicznych dla rodzin, stworzenie warunków dla powrotu emigrantów i mądra absorpcja imigrantów zarobkowych - wynika z raportu Związku Przedsiębiorców i Pracodawców pt. "Jak zapobiec polskiej katastrofie demograficznej".

 • Gdzie jest praca? Wszyscy słyszeli, nikt nie widział

  ..., jakie zawody mają rację bytu i gdzie nie ma nadwyżki. Ale to jednak rodzice najlepiej znają swoje dzieci i to od nich wiele zależy - dodaje dr Woch. W grupie rówieśników Woch jako jeden z nielicznych(...)Karolina, z wykształcenia socjolog, pół roku bez pracy w województwie lubelskim, zapewnia, że bardzo chce pracować, ale już wie, że w swoim zawodzie nie ma szans na stałe zatrudnienie. Kiedy szuka...

 • Brexit może zaszkodzić także Polsce

  Brexit może zaszkodzić także Polsce, zapowiedział w rozmowie z Interią Mike Lynch, Ambasador Biznesu UK Trade & Investment, doradca premiera Davida Camerona z którym rozmawiał Bartosz Bednarz.