• Informacje na temat:

  gdzie odebrać przesyłki sądowe

Artykuły na temat: gdzie odebrać przesyłki sądowe
 • Niedawno nabyłam spadek po mojej cioci. Sąd wysłał mi postanowienie pocztą. Niestety, przesyłka nie doszła. Nie dostałam również żadnego awizo! Nie wiem nawet, gdzie teraz szukać tego listu, bo przecież na poczcie już się ich nie odbiera. Co robić? - pyta Elżbieta z Bielska-Białej.

 • Pisma z sądu, z policji, prokuratury, od komornika już nie czekają na poczcie, lecz w... kiosku, sklepie. Sprawdź, dlaczego lepiej zgłosić się po takie przesyłki.

 • ...przesyłki dostarczonej przez sklep internetowy, reklamację składa tam, gdzie dokonał zakupu. Dopiero właściciel lub pracownicy sklepu sami dochodzą praw z przewoźnikiem, któremu przekazali paczkę(...) Przed odebraniem przesyłki należy sprawdzić jej stan, a w razie stwierdzenia uszkodzeń zażądać spisania protokołu w obecności kuriera. Jeżeli dopiero po otwarciu paczki...

 • Przesyłkę sądową dostarczy komornik

  Koniec z fikcyjnym doręczaniem pism procesowych. To ułatwienie dla pozwanych, ale problem dla wierzycieli.

 • Nie zawsze warto ufać doręczycielowi. Wyłudzenie podpisu adresata może mieć przykre konsekwencje

  Doręczyciel wyłudza podpis adresata, ale nie zostawia przesyłki z sądu. Efekt? Z konta przedsiębiorcy znika ponad milion złotych, a listonosz zostaje skazany na pół roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata.

 • Kto ma prawo wejść do twojego mieszkania?

  Mój dom jest moją twierdzą - z tym przysłowiem bez wątpienia zgodziłaby się większość Polaków. Cenimy sobie prywatność, a za próg mieszkania z reguły wpuszczamy tylko osoby zaufane - rodzinę, przyjaciół i bliskich. Co jednak zrobić w sytuacji, gdy naszych drzwi zapuka pracownik elektrowni, policjant czy administrator budynku? Eksperci serwisu Homla.pl odpowiadają na pytanie, kogo zgodnie z prawem mamy obowiązek wpuścić, a komu możemy nie otworzyć drzwi.

 • Rynek usług pocztowych w Polce i w Niemczech - konkurencja służy konsumentom

  Złe prawo i nadmierne regulacje są kosztowne przede wszystkim dla ostatecznych odbiorców usług pocztowych w Polsce. Zaburzając funkcjonowanie prywatnej konkurencji niszczy się szanse na stworzenie innowacyjnych produktów i usług - wynika z analizy FOR. Otwarcie rynku na konkurencję ze strony prywatnych operatorów pocztowych zmusza Pocztę Polską do wzmożonej aktywności, prowadząc do polepszenia jakości usług oraz obniżenia dotychczasowych cen - zauważają autorzy raportu.