• Informacje na temat:

  gdzie po fundusze unijne dla firm

Artykuły na temat: gdzie po fundusze unijne dla firm
 • 2/3 firm budowlanych ma problemy rekrutacyjne

  Lato to szczyt sezonu budowlanego, który w połączeniu z nową perspektywą unijną oznacza wzmożony popyt na pracowników. Z tymi jest jednak kłopot. Z najnowszych badań Work Service wynika, że 69 proc. firm budowlanych ma problemy ze znalezieniem odpowiednich kadr niższego szczebla. A sytuacja może być jeszcze trudniejsza, bo aż 45,1 proc. niewykwalifikowanych pracowników wykazuje silną lub bardzo...

 • Tylko co setne euro z unijnych dotacji trafia do mikrofirm

  Do tej pory zostały podpisane umowy o dofinansowanie przez Unię Europejską inwestycji o łącznej wartości 35,7 mld zł. Z pozyskiwaniem pieniędzy unijnych najlepiej radzą sobie duże firmy, samorządy i administracja państwowa. Za to mikrofirmy o unijne pieniądze prawie się nie starają. Do tej pory udało się im uzyskać mniej niż 1 proc. unijnego dofinansowania.

 • ...1. Dla niektórych założenie własnej firmy to konieczność, bo od dłuższego czasu nie mogą znaleźć pracy, dla innych wyzwanie, bo chcieliby przejść na swoje....

 • Ministerstwo Rozwoju o pakiecie dla średnich miast i Polsce Wschodniej

  O wsparciu rozwoju miast średnich, dystrybucji unijnych funduszy pomiędzy województwami w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia oraz o szansach na specjalny fundusz ponadregionalny dla obszarów najsłabszych gospodarczo po roku 2020 portalsamorzadowy.pl rozmawiał z Adamem Hamryszczakiem, podsekretarzem stanu w Ministerstwie Rozwoju.

 • Żeby mieć za co założyć jednoosobową firmę, wcale nie trzeba brać kredytu w banku! Korzystniejsze są pożyczki z instytucji samorządowych i urzędów pracy.

 • BGK finansuje kredyty dla dużych, średnich i najmniejszych firm

  Przedsiębiorcy duzi, średni, a nawet bezrobotni, którzy chcieliby dopiero rozpocząć działalność gospodarczą, mogą starać się w bankach i innych instytucjach o pożyczki, na które funduszy dostarcza Bank Gospodarstwa Krajowego ze środków unijnych. Łączna kwota preferencyjnie oprocentowanych kredytów dla biznesu wynosi 6,5 mld zł.

 • ...na infolinii: 19524. • Środki unijne. Gdzie się po nie zwrócić? Na stronie Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju (www.funduszeeuropejskie.gov.pl/punkty) można znaleźć adresy miejsc, gdzie uzyska(...)}}--> Niższa składka do ZUS Osoby prowadzące własną firmę mogą korzystać z niższej składki przez pierwsze 24 miesiące. • Od stycznia br. wynosi ona 190,62 zł miesięcznie (tj. o ok. 650 zł mniej niż dla...

 • Każdy z regionów ma własny limit wsparcia unijnego

  Wysokość unijnego wsparcia zależy od poziomu rozwoju gospodarczego danego regionu. Im dalej od średniego PKB na głowę mieszkańca w Unii Europejskiej, tym wyższe wsparcie może otrzymać przedsiębiorca. Ale są jeszcze dodatkowe czynniki, wpływające na zwiększenie czy zmniejszenie pomocy unijnej.

 • Zamrożony fundusz

  ...- Trzeba walczyć o odmrożenie środków Funduszu Pracy. Pieniądze, które są przeznaczane na aktywizację zawodową bezrobotnych czy staże dla młodych ludzi, nie są wyrzucane w błoto - mówi prof. Mieczysław Kabaj z Instytutu Pracy i Spraw Socjalnych, członek Krajowej Rady Zatrudnienia.

 • Ruszają unijne programy wspierające małe firmy

  Polskie firmy mogą ponownie ubiegać o unijne dofinansowanie prac nad innowacyjnymi produktami. Do zagospodarowania jest kwota 0.5 mld złotych.