• Informacje na temat:

  gdzie sie najlepiej zarabia

Artykuły na temat: gdzie sie najlepiej zarabia
 • Miasta, w których zarabia się najlepiej

  Przygotowaliśmy zestawienie miast, w których pensje są najwyższe. Listę otwiera Zurych, gdzie średnia miesięczna pensja stanowi aż 6089 USD.

 • Gdzie wyjechać, by nie zbankrutować na emigracji?

  Koszty życia w Polsce należą do najniższych w Europie, ale niskie zarobki wciąż przekładają się na stosunkowo dużą liczbę wyjeżdżających "za chlebem". Gdzie najbardziej opłaca się pracować, a gdzie wyjazd może być dużym ryzykiem? I gdzie za naszą pensję kupimy najwięcej? Zanim przyjmiemy ofertę pracy za granicą, sprawdźmy na co tak naprawdę wystarczy nam nasza wypłata.

 • ​Najlepiej zarabia się w województwie mazowieckim

  O ponad jedną czwartą wyższe niż przeciętne były zarobki w województwie mazowieckim. Z danych, jakie zaprezentował w środę Główny Urząd Statystyczny wynika też, że przeciętne wynagrodzenie kobiet stanowiło 83 proc. tego co zarabiają mężczyźni.

 • Ubezpieczenia? Możemy mieszkać tam, gdzie chcemy? Cieszmy się tym, co mamy

  Nie musimy mieć dzieci. Możemy mieszkać, gdzie chcemy. Na starość dostaniemy tyle, ile odłożyliśmy. Własność prywatna górą. Na razie te zdania są prawdziwe, ale tak nie musi być wiecznie.

 • Ile zarabia pośrednik?

  Pośrednicy zarabiają lepiej niż 80 proc. pracujących Polaków. Zarobki dobrego pośrednika, np. kredytowego, to ok. 6 tys. złotych. A może zarabiać dużo więcej.

 • Na procencie składanym dobrze się wychodzi

  Sukces długoterminowego oszczędzania bierze się z systematyczności wpłat oraz magii działania procentu składanego. Odkładając od 2008 do 2018 r. co dwa miesiące tysiąc złotych na lokacie, osoba wybierająca najlepsze oprocentowanie, zarobiła o 3,2 tys. zł więcej niż ktoś, kto decydował się na przeciętny depozyt. Procent składany to jeden z sekretów finansów osobistych.

 • Wciąż zarabiamy mało - niewielu Polaków korzysta ze wzrostu gospodarczego

  ...punktem odniesienia są apanaże menedżerów np. z USA i Norwegii, którzy zarabiają i dziesięć razy więcej". - Ta narracja jest z uporem broniona i w efekcie cała rzesza polityków ciągle walczy o to, żeby(...) ludzi ubogich, dla mało zarabiających. Oczywiście należałoby podwyższyć podatki dla osób bogatych, dla tych najlepiej zarabiających. Chodzi więc o spłaszczenie dochodów - zaznaczył Szumlewicz. Jego...

 • Tak spektakularne upadki nie zdarzają się często. GetBack przewrócił się w ciągu kilku tygodni

  Jeszcze dwa miesiące temu spółka była jedną z najszybciej rozwijających się firm w branży finansowej. Teraz walczy o przetrwanie. Pokrzywdzonych, włączając w to także posiadaczy certyfikatów funduszy inwestycyjnych, którymi zarządzał GetBack, może być około 20 tys. osób. Ostateczny bilans strat w dużym stopniu zależeć będzie od tego, jaką część wyemitowanych obligacji wykupi spółka.

 • W których polskich miastach najlepiej rozpocząć karierę zawodową?

  Nieco niższe pensje niż w stolicy otrzymywali młodzi pracownicy zatrudnieni w Krakowie i Gdańsku. W obu miastach młodzi ludzie zarabiali przeciętnie 3349 zł. Wśród miast, gdzie osoby rozpoczynające(...) województw ani największymi ośrodkami w regionie: Gdynia, Tychy i Gliwice. Ile powinieneś zarabiać? Weź udział w Ogólnopolskim Badaniu Wynagrodzeń i porównaj swoje zarobki z innymi . Ewelina Jurczak...

 • Polacy wyprowadzają się w wieku 28 lat

  Dorośli Polacy bardzo długo mieszkają w domu rodzinnym zanim zdecydują się na usamodzielnienie. W Europie pod tym względem ustępujemy jedynie krajom najbiedniejszym oraz tym z rejonu basenu Morza Śródziemnego.