• Informacje na temat:

  gdzie się najlepiej żyje

Artykuły na temat: gdzie się najlepiej żyje
 • Gonitwa, która nas zabija. Polacy stali się ofiarami walki o godną pracę

  ...milionerem, jeśli tylko dobry Pan Bóg nie poskąpił człowiekowi talentów i przedsiębiorczości - stał się kołem zamachowym potęgi tego kraju. Ale gdzie tam do tych Amerykańców nam, Polakom. Szaraczkowej(...) tkwili w jednym zakładzie - opowiada Sajur. Tak było: jak człowiek już gdzieś się zaczepił, to siedział tam aż do emerytury, mógł wychować dzieci i wnuki. Z nim było już inaczej. Na początku lat 90

 • Gdzie żyje się najlepiej? Polska daleko w najnowszym rankingu

  Coroczny Human Development Raport przygotowany przez Organizację Narodów Zjednoczonych po raz kolejny potwierdza dominację krajów skandynawskich w wyścigu o miano "najbardziej przyjaznego do życia". Na czele znalazła się Norwegia. Polska jest na dość odległym 36 miejscu.

 • Dr Sienkiewicz: Przekwalifikujesz się albo przepadniesz. Rynek pracy wymusza zmiany

  Zdobycie nowego zawodu staje się nieuniknione. Wpływ na to mają dynamiczne zmiany zachodzące na rynku pracy. Z danych OECD wynika, że blisko co piąty pracownik ma niedopasowane kompetencje do zajmowanego stanowiska. Przyczyniają się do tego różne strategie pracodawców, którzy m.in. zawyżają wymagania wobec kandydatów. Z kolei w sektorach z niskimi płacami można zauważyć obniżanie poprzeczki...

 • Podatek (nie)solidarnościowy. Zapłacą tylko najlepiej zarabiający

  "Nie planuję żadnych nowych podatków. My podatki obniżamy" - zapowiadał w listopadzie 2017 r. ówczesny minister finansów Mateusz Morawiecki. Pół roku później, już jako premier, deklaruje on wprowadzenie kolejnego obciążenia fiskalnego. Tzw. podatek solidarnościowy ma objąć 0,5 proc. najlepiej zarabiających w kraju.

 • Plotki: „Słyszałaś, wyrzucili Aśkę?”. Biurowa panika: „Od jesieni w firmie zwolnienia!”. Takie czasy. Pracę może stracić każdy. Tragedia? To zależy od nas. Można mieć wyjście awaryjne, zmienić zawód. Ale… na jaki? I jak się do tego zabrać? Sprawdzę, czy to możliwe, a pomogą mi specjaliści od planowania kariery, psycholog i coach.

 • Gdzie wyjechać, by nie zbankrutować na emigracji?

  Koszty życia w Polsce należą do najniższych w Europie, ale niskie zarobki wciąż przekładają się na stosunkowo dużą liczbę wyjeżdżających "za chlebem". Gdzie najbardziej opłaca się pracować, a gdzie wyjazd może być dużym ryzykiem? I gdzie za naszą pensję kupimy najwięcej? Zanim przyjmiemy ofertę pracy za granicą, sprawdźmy na co tak naprawdę wystarczy nam nasza wypłata.

 • ...„Wybrać ZUS czy OFE? A może kupić złoto? Chyba lepsza byłaby lokata w banku! Tylko skąd pewność, że bank nie padnie...?” – takie pytania zadaje sobie wielu Polaków, którzy martwią się o finansową przyszłość.

 • Gdzie najlepiej zamieszkać na emeryturze?

  Najlepsze miejsca na świecie, gdzie warto spędzić życie na emeryturze to Ekwador, Panama i Meksyk. Kraje te zajęły czołowe miejsca w zestawieniu Global Retirement Index, magazynu "International Living". Dlaczego właśnie one?

 • Dla absolwentów najgorzej wygląda Warszawa

  Z raportu „Global Cities” opracowanego przez Knight Frank wynika, że sytuacja finansowa przedstawicieli pokolenia Y w czołowych aglomeracjach na świecie najgorzej wygląda w Warszawie i Hongkongu. Młodzi ludzie w tych miastach miesiąc zwykle kończą na minusie i często nie stać ich na własne lokum. Najlepiej żyje się natomiast młodym Niemcom, którzy miesięcznie są w stanie zaoszczędzić nawet 60

 • Rynek ropy trzy tygodnie kupował plotki przed szczytem OPEC i w czwartek sprzedał fakty. Fundamentalnie ropa jeszcze powróci do wzrostów, ale najpierw rynek musi powrócić do zmysłów. Traci też funt, gdyż rynek traci cierpliwość, a informacje nie pomagają. EUR/USD i EUR/PLN są stabilne przed długim weekendem w USA.