• Informacje na temat:

  gdzie trzeba miec paszport

Artykuły na temat: gdzie trzeba miec paszport
 • Jeśli planujesz wyjazd za granicę razem z dzieckiem, wyrób mu dowód osobisty lub paszport.

 • Każdego roku w okresie wakacyjnym ginie mnóstwo dokumentów osobistych. Warto jest mieć oczy dookoła głowy i uważnie pilnować swojego portfela, bagażu oraz torebki. Co zrobić w sytuacji utraty lub kradzieży dokumentów? Do jakich organów i instytucji należy się zgłosić? Podpowiadają eksperci porównywarki TotalMoney.pl.

 • Czas wakacji to żniwa dla złodziei. Kieszonkowcy „pracują” tam, gdzie jest dużo turystów – na zatłoczonych plażach, w środkach komunikacji. Dlatego ważna jest nasza czujność. A gdy zawiedzie, trzeba szybko zapobiec stratom.

 • Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych po raz pierwszy odkrywa tajemnice. Prawie wszystkie...

  Z okazji 98. urodzin Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych dziennikarze prasy, radia, telewizji i PAP po raz pierwszy w historii firmy mieli okazję poznać prawie wszystkie jej tajemnice, warunki pracy na liniach produkcyjnych oraz schron Reduty PWPW. Rozmawiali także z przedstawicielami zarządu spółki o planach rozwoju i zagrożeniach.

 • Aby nowa karta SIM do komórki działała, trzeba ją rejestrować.Jeśli nie zrobimy tego do 1 lutego 2017 r., operator ją... dezaktywuje.

 • Obywatelstwo ekonomiczne - szansa na rozwój czy zagrożenie?

  Obywatelstwo ekonomiczne, które w uproszczeniu można nazwać obywatelstwem za pieniądze, to według "The Economist" (27.09.2018 r. Genewa) wielki biznes i łatwe pieniądze dla małych krajów, ale też potencjalna szansa dla kryminalistów. Były premier Tajlandii Thaksin Shinawatra, pozbawiony władzy w wyniku zamachu stanu w 2006 r., zapytany o to, jak został obywatelem Montenegro odpowiedział "kupiłem wyspę". Wypowiedź tę można potraktować w kategorii żartu, ale w istocie nim nie jest. Obywatelstwo...

 • Poradnik dla wyjeżdżających na kanonizację Jana Pawła II

  Gdzie szukać pomocy, gdy zgubisz we Włoszech dokumenty lub karty płatnicze? Co zrobić w razie nagłej choroby? Podpowiada radca prawny.

 • Wakacje w Grecji: Pięć porad dla urlopowiczów

  Wybierasz się na wakacje do Grecji? Solidnie się przygotuj. Oto pięć reguł przetrwania urlopu w Helladzie.

 • Pomoże konsul ● W razie zagubienia bądź kradzieży paszportu czy innych dokumentów konsul, po sprawdzeniu tożsamości, może wystawić Ci paszport tymczasowy na powrót do Polski(...) pożyczki środków niezbędnych na powrót do Polski najtańszym środkiem transportu. Trzeba jednak podpisać zobowiązanie o zwrocie całej kwoty. Za długo czekasz na samolot ● Jeżeli lot...

 • Będzie się żyło jak w Big Brotherze: Państwo chce się dowiedzieć, z kim mieszkamy i poznać numer naszej komórki

  Do Systemu Rejestrów Państwowych (SRP), czyli bazy danych o Polakach, mają trafić cztery nowe kategorie informacji: paszportowe, baza uaktualnionych danych wyborców, baza bezpośrednich kontaktów do obywateli oraz informacje o faktycznym składzie gospodarstw domowych.