• Informacje na temat:

  gdzie ulokować oszczędności 2014

Artykuły na temat: gdzie ulokować oszczędności 2014
 • Większość Polaków nie ma oszczędności, bo uważają, że nie mają z czego odkładać. Podobnie sądzi pani Anna (51) z Olecka. Oboje z mężem pracują, ale wydają wszystko, co zarabiają.

 • Erste Group: Barometr naszych oszczędności

  Niskie oprocentowanie klasycznych produktów oszczędnościowych nie zniechęciło mieszkańców Europy Środkowo-Wschodniej do odkładania pieniędzy na czarną godzinę. Według Barometru oszczędności Erste Group 2014, dwie trzecie mieszkańców regionu uważa, że oszczędzanie pieniędzy jest ważne. Niestety zaledwie 40 procent naszych gospodarstw domowych posiada oszczędności.

 • Felieton: Czy nasze depozyty są bezpieczne?

  Część naszych rodaków posiadających oszczędności decyduje się zdeponować je na lokatach. Skoro dziś instytucje finansowe płacą tak liche odsetki, warto się zastanowić, gdzie te środki ulokować, aby nie stracić. Lepiej w banku, czy może w jednym ze SKOK-ów?

 • Hossa w budownictwie mieszkaniowym. Ceny w górę przy rosnącym popycie

  W ostatnim roku deweloperzy wystąpili o pozwolenie na budowę ponad 83 tys. mieszkań. W tym roku to już ok. 34 tys.

 • Szansa dla węgla

  W to, że dojdzie do mariażu górnictwa z energetyką, mało kto wątpi. Jak będzie wyglądał ten związek, mało kto wie. Czy to będzie szczęśliwe małżeństwo, nie wie nikt. Analitycy ostrzegają przed próbą "rozpuszczania strat górnictwa w energetyce", złączenie energetyki z nierentownym górnictwem może spowodować wzrost cen energii.

 • Tylko trzy banki mają jeszcze lokaty na 3 proc.

  Obniżka stóp procentowych spowodowała, że lokaty bez gwiazdek, z oprocentowaniem wynoszącym 3 proc. i więcej, niemal zupełnie zniknęły z rynku. Z 30 banków, których oferty przeanalizował Expander, tylko trzy wciąż oferują taki poziom odsetek. Są to Meritum Bank, Bank Smart i Getin Bank. Jednocześnie znacznie wzrosła liczba lokat z bardzo niskim oprocentowaniem, wynoszącym 1 proc. lub mniej. Nadeszły więc trudne czasy dla oszczędzających.

 • Lokaty: Krótkie w promocji, długie spadają

  Przybywa wysokooprocentowanych lokat na krótki termin, ale to w większości tylko chwilowe promocje na przyciągnięcie nowych klientów. Jednocześnie ubywa atrakcyjnych depozytów rocznych i dwuletnich.

 • Pracownicze Plany Kapitałowe mają szansę nie powtórzyć błędów III filara

  Możliwość oszczędzania w 3. filarze emerytalnym zmobilizowała niewielu. Większość z tych, która wzięła w nim udział raczej realnie straciła kapitał. Pracownicze Plany Kapitałowe mają być bardziej powszechne i efektywne.

 • RPP pozostawiła stopy procentowe bez zmian

  Rada Polityki Pieniężnej pozostawiła stopy procentowe na niezmienionym poziomie - poinformowała w komunikacie Rada po zakończonym w piątek dwudniowym posiedzeniu. Rada Polityki Pieniężnej nie wyklucza obniżki stóp procentowych w tym roku - zapowiedział prezes NBP Marek Belka na konferencji prasowe.

 • mBank zamknął rekomendację dla polskich obligacji

  mBank zamknął rekomendację "kupuj" dla polskich obligacji 10-letnich; stawia na gotówkę - poinformował bank w poniedziałkowym raporcie.