• Informacje na temat:

  gdzie zapłacić podatek drogowy

Artykuły na temat: gdzie zapłacić podatek drogowy
 • Nieracjonalny strach przed napływem imigrantów

  ...ograniczeniem imigracji. Można jedynie przewidywać, że w krajach takich jak Grecja czy Hiszpania, gdzie stopa bezrobocia osiąga poziom krytyczny, a ponad 50 proc. młodych ludzi jest bez pracy, podobne(...) czerpać korzyści wynikające ze specjalizacji pracy, zgodnie z prawem przewagi komparatywnej. Co jest prawdziwie dla handlu między państwami, gdzie obie strony odnoszą zysk, jest również prawdziwe dla...

 • Rząd proponuje podatek solidarnościowy oparty o trzy filary

  Rząd przedstawił szczegóły systemu wsparcia niepełnosprawnych. Jednym z jego elementów ma być danina solidarnościowa, czyli dodatkowe środki od najbogatszych. Program przedstawiły minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska i minister finansów Teresa Czerwińska. System wsparcia osób niepełnosprawnych i ich rodzin będzie opierał się o trzy filary - zapowiedziała we wtorek szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska

 • wojewódzkich. Niestety, tzw. podatek bankowy zapłacą... klienci ubezpieczycieli i zrzucą się na rządowy program 500 złotych na dziecko.

 • Fiskus walczy z nieuczciwymi przedsiębiorcami, czyli przestępcami i terrorystami

  Zmiany, zmiany i jeszcze raz zmiany. Nim jedne przepisy podatkowe zdążą na dobre przyjąć się do porządku prawnego, a inne w ogóle wejść w życie, tworzy się następne. Podstawowym, jeśli nie jedynym celem wprowadzania nowych regulacji jest zapewnienie zwiększonych wpływów do państwowej kasy. Projekty budżetu państwa są budowane i przeliczane wprost w oparciu o zwiększone wpływy z poboru podatków. Ma je zapewnić uszczelnienie systemu podatkowego, czyli walka z niewpisującymi się w politykę...

 • Fotoradary niestraszne. Skuteczność: 9 procent

  Resort finansów spodziewa się, że w całym 2013 r. wpływy z fotoradarów przekroczą astronomiczną kwotę 1,5 mld zł. Dla porównania do końca listopada br. zarobiły niespełna 30 mln zł.

 • Szef Strabaga: Czas na inwestycje kolejowe

  O tym, jak taniej budować drogi zachowując ich wysoką jakość, o dużym znaczeniu polskich podwykonawców, wątpliwościach międzynarodowych inwestorów i nadziejach, że rząd nie pójdzie na konfrontację mówi Interii Alfred Watzl, członek zarządu Strabag Polska, w rozmowie z Pawłem Czuryło.

 • Prezes T-Mobile dla Interii: zainwestujemy 5 mld zł

  O przyspieszaniu inwestycji, rynkowej konkurencji, nadziejach na uczciwe porozumienie z UKE i o redukcji załogi o 650 osób mówi Adam Sawicki, prezes T-Mobile Polska w rozmowie z Pawłem Czuryło.

 • Zapłacimy niezależnie od ceny auta

  Na ostatnim posiedzeniu rząd zaaprobował projekt ustawy o podatku ekologicznym od samochodów, który ma zastąpić obecnie obowiązujący podatek akcyzowy. Dla niektórych osób może to oznaczać wzrost obciążenia podatkowego z tytułu zakupu samochodu, gdyż podatek ekologiczny będzie uzależniony nie od ceny samochodu, ale od pojemności skokowej silnika, z uwzględnieniem normy euro, którą spełnia ten

 • Ministerstwo Finansów przygotowało projekt ustawy o podatku ekologicznym. Ma zastąpić pobieraną obecnie akcyzę od aut sprowadzanych z zagranicy. Nabywcy samochodów sami będą wyliczać kwotę podatku i pilnować innych formalności - informuje "Gazeta Prawna"

 • Mimo że gminy mają wiele narzędzi do przyciągania inwestycji, nie wykorzystują ich. Zwolnienia w podatku od nieruchomości, przyznawane nawet na kilka lat, nie są już tak atrakcyjnym wabikiem, jak jeszcze niedawno. Inwestorzy wciąż jednak patrzą na nie życzliwym okiem.