• Informacje na temat:

  gen jaruzelski

Artykuły na temat: gen jaruzelski
 • Gorączka skarbów. Nie tylko "złoty pociąg" skrywa tajemnice

  Kiedy wydawało się, że tego lata jesteśmy skazani tylko na wyborcze skandale i katastroficzne doniesienia, nagle z podziemi wychynął pociąg pełen skarbów. Najpiękniejsze z marzeń kilku pokoleń awanturników i esbeków.

 • Emerytury i renty ponad 32 tys. byłych funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa PRL za czas do lipca 1990 r. będą sięgać maksymalnie średniego świadczenia w systemie powszechnym - zakłada projekt noweli tzw. "ustawy dezubekizacyjnej", którym w środę ma zająć się rząd.

 • Rządowy projekt zmniejszenia emerytur wojskowych za służbę w PRL

  Obniżenie emerytur i rent rodzinnych ok. 12 tys. osób zakłada rządowy projekt nowelizacji ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym żołnierzy zawodowych oraz ich rodzin, zamieszczony na stronie Sejmu.

 • Nowe przepisy ws. emerytur dla wszystkich pracujących w SB - Błaszczak

  - Emerytury i renty ponad 32 tys. b. funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa PRL za czas do 1990 r. mają sięgać maksymalnie średniego świadczenia w systemie powszechnym - oświadczył szef MSWiA Mariusz Błaszczak.

 • Kurski: TVP mówi prawdę o Polsce. Propaganda jest skuteczna tylko w monopolu

  - Nawet jak nie jesteśmy ideałem prawdy, to jesteśmy jej bliżsi niż nadawcy komercyjni - mówi w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną" prezes TVP Jacek Kurski.

 • O zwrot jednorodzinnego budynku przy ul. Ikara 5 stara się rodzina Przedpełskich. Nieruchomość została im odebrana na podstawie dekretu Bieruta. Dawni właściciele złożyli stosowny wniosek o przyznanie im prawa do gruntu.

 • Dawnych wspomnień czar...

  Ach, jaka szkoda, że prawie zupełnie nie zauważyliśmy tej rocznicy! Umknęła ona nie tylko naszej uwadze, ale także uwadze większości dziennikarzy, którzy akurat zajęci byli bardzo rozpamiętywaniem swego upokorzenia, że Jarosław Kaczyński nie zaprosił ich do asystowania przy parafowaniu Paktu Stabilizacyjnego.

 • Członkom Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego (WRON) - na mocy tzw. ustawy dezubekizacyjnej - obniżono uprzywilejowane emerytury - dowiedziała się PAP w MON. Organ odpowiedzialny w resorcie obrony narodowej za wojskowe świadczenia przesłał już zainteresowanym odpowiednie informacje.

 • Mieszkanie dla chiromanty

  Przekomarzania między kandydatami na urząd prezydenta wchodzą właśnie w decydującą fazę, to znaczy w fazę, kiedy nie tylko sztaby, ale i poszczególni stronnicy obydwu kandydatów zaczynają spierać się o różnicę łajdactwa nawet nie między kandydatami, bo o tym, ma się rozumieć, nie ma mowy, tylko między sobą.