• Informacje na temat:

  geologia

Artykuły na temat: geologia
 • Spółki węglowe wracają do klas górniczych

  Śląskie spółki węglowe, które w poprzednich latach wstrzymały lub ograniczyły przyjęcia nowych pracowników, deklarują wznowienie zatrudniania absolwentów klas górniczych w szkołach. Tylko Polska Grupa Górnicza (PGG) może w tym roku przyjąć ok. 860 osób.

 • Polityka Surowcowa Państwa - Polska ma wielkie zasoby

  Wczoraj w Ministerstwie Środowiska został zaprezentowany raport "Polityka Surowcowa Państwa - rozwój bogactwa regionów". Zdaniem Głównego Geologa Kraju, żadne państwo w Europie nie może pochwalić się takimi zasobami surowcowymi jak Polska - mówił prof. Mariusz Orion Jędrysek.

 • Uczelnie techniczne bardzo popularne - mimo niżu demograficznego

  Absolwenci kierunków ścisłych nie mają problemów ze znalezieniem zatrudnienia. Wydziały oferujące wykształcenie techniczne, mimo niżu demograficznego, odnotowują ciągły wzrost liczby studentów. Na politechnikach i kierunkach technicznych studiuje też coraz więcej kobiet.

 • Zmiany w prawie geologicznym zabezpieczą interes państwa

  Projektowane zmiany w prawie geologicznym i górniczym zmniejszą ryzyko inwestycyjne związane z poszukiwaniem, rozpoznawaniem i wydobywaniem węglowodorów ze złóż, zabezpieczając jednocześnie interes Skarbu Państwa - wynika z informacji Ministerstwa Środowiska. Resort chce zmian w katalogu złóż kopalin objętych własnością górniczą.

 • Szkolnictwo wyższe a wyzwania rynku pracy

  ...uczelni niepublicznych pojawiają się niezwykle rzadko. Przykładowo studentów kierunków fizycznych (np. fizyka, chemia, geologia) nie ma co szukać na uczelniach prywatnych - 98,9 proc. z nich kształci...

 • Nawet 1 miliard metrów sześciennych gazu w nowym odwiercie w Tyczynie

  Nawet 1 miliard m sześc gazu może znajdować się w Tyczynie w woj. podkarpackim. Gdyby te szacunki się potwierdziły, za 2-3 lata PGNiG będzie mogło rozpocząć eksploatację złoża - powiedział dyrektor pionu wierceń oddziału geologii i eksploatacji w PGNiG Jacek Adamiak.

 • Nagy: Wielkie zapotrzebowanie na specjalistów od poszukiwania gazu

  ...pracują Kazachowie - podała. Nagy podał, że na dwóch kierunkach studiów - górnictwo naftowe i geologia, który istnieje od początku katedry i nowym - inżynieria naftowa i gazownicza - przyjmowanych jest po...

 • Geotermia nie tylko dla ojca Rydzyka!

  Gotermia jest ponownie priorytetem rządu - zapowiedziało Ministerstwo Środowiska już na początku 2017 r. Na obszarze Polski udokumentowano 26 złóż wód termalnych oraz 30 złóż wód o charakterze leczniczym i termalnym.

 • Młodzi słuchają rynku pracy

  ...także cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, szczególnie: budownictwo, górnictwo, geologia, inżyniera naftowa i energetyka. Z kierunków humanistycznych nadal bardzo popularne są prawo i psychologia...

 • Raport bieżący nr 21/2017 Podstawa Prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe Zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej...