• Informacje na temat:

  george friedman

Artykuły na temat: george friedman
 • Pieniądze w kieszeni za nic, fiński eksperyment bez precedensu w historii świata

  Russella czy ekonomistów takich, jak teoretyk ruchu spółdzielczego George D.H. Cole, a nawet noblista James Meade (zajmował się teorią wzrostu gospodarczego i handlu międzynarodowego). W pierwszej połowie(...) Friedrich Hayek, jak i Milton Friedman. Dla pierwszego był on swego rodzaju ubezpieczeniem i rekompensatą dla społeczeństwa za szkody, które w gospodarce wyrządza interwencja państwa i socjalizm...

 • Ekonomiści boją się imigrantów. Polityka otwartych granic pomoże, czy zaszkodzi gospodarce?

  ...jej autora - Thomasa Sowella. Ten 86-letni już ekonomista to, jak przystało na jednego z najbystrzejszych uczniów Miltona Friedmana, przykładny ekspozytor wolnorynkowej doktryny, która od półwiecza(...), świadomy jest prof. Tyler Cowen z George Mason University, jeden z bardziej poważanych obecnie ekonomistów w USA. Cowen wierzy, że zwiększenie napływu imigrantów do USA powinno odbywać się stopniowo...

 • Polska będzie znaczącą potęgą w regionie; są dwa powody, dla których tak się stanie - słabość Rosji oraz uzależnienie niemieckiej gospodarki od eksportu towarów - mówi PAP amerykański politolog George Friedman.

 • Brytyjczyk Angus Deaton dostaje ekonomicznego nobla

  Brytyjczyk Angus Deaton został tegorocznym laureatem Nagrody Nobla w dziedzinie ekonomii - ogłosiła w Sztokholmie Królewska Szwedzka Akademia Nauk. Wyróżniono go za "analizę konsumpcji, ubóstwa i dobrobytu".

 • Dominacja Niemiec może doprowadzić do rozpadu UE

  W Unii Europejskiej mamy dziś do czynienia z ekonomiczną, gospodarczą i polityczną dominacją Niemiec. I to jest praźródło napięć oraz sił odśrodkowych dezintegrujących Europę - twierdzi Henri Malosse, były przewodniczący Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego.

 • Kalendarium ekonomicznego Nobla od 1969 roku

  Nagroda Banku Szwecji im. Alfreda Nobla w dziedzinie nauk ekonomicznych jest przyznawana przez Komitet Noblowski. Są to nagrody ufundowane przez Szwedzki Bank Narodowy, czyli nie z funduszy, z których pochodzą Nagrody Nobla. Pierwszego "ekonomicznego Nobla" wręczono w 1969 roku (poniżej historyczne zestawienie).

 • Królewska Szwedzka Akademia Nauk przyzna dzisiaj nagrodę w dziedzinie ekonomii

  "Nobel z ekonomii" zostanie przyznany dzisiaj. Od pewnego czasu trwają już jednak spekulacje o faworytach do tej nagrody. Jednym z nich jest ortodoksyjny rabin z Nowego Jorku...

 • Królewska Szwedzka Akademia Nauk przyznała Nagrodę Nobla w dziedzinie ekonomii

  Amerykańscy naukowcy William Nordhaus i Paul Romer zostali laureatami tegorocznej Nagrody Nobla w dziedzinie ekonomii za badania związane ze zmianami klimatu i innowacjami technologicznymi - ogłosiła w poniedziałek Królewska Szwedzka Akademia Nauk.

 • Królewska Szwedzka Akademia Nauk przyznała nobla w dziedzinie ekonomii

  Królewska Szwedzka Akademia Nauk przyznała nagrodę nobla w dziedzinie ekonomii. Jak podał RMF24.pl został on przyznany Oliverowi Hartowi i Bengtowi Holmströmowi.

 • Friedman: Kryzys obnażył braki i niedoskonałości UE

  Unia Europejska była dobra na czasy dobrobytu, ale nie sprawdziła się w kryzysie, który sprawił, że tworzące ją państwa narodowe są w fundamentalnym konflikcie. Jeśli przetrwa, ma się zreformować - mówi w rozmowie z PAP amerykański politolog George Friedman.