• Informacje na temat:

  gestosc

Artykuły na temat: gestosc
 • Majówkę spędziłem w Bieszczadach. Cały czas wędrowałem w pobliżu granicy z Ukrainą – opowiada pan Mariusz. – Wyjazd okazał się bardzo drogi… złapałam się za głowę, gdy zobaczyłem rachunek za telefon. Zadzwoniłem do operatora i powiedziano mi, że choć nie przekraczałem granicy, korzystałem z ukraińskiej sieci komórkowej. Za minutę połączenia policzono mi 5 zł, za SMS 1 zł, a za transmisję danych 1,81 zł za 100 kB! – skarży się czytelnik

 • Gęstość zaludnienia polskich miast i gmin

  Najgęściej zaludnioną gminą w Polsce jest podwarszawskie Legionowo - na 1 km2 przypada tam blisko 4 tys. osób. To blisko 1000-krotnie więcej niż w gminie wiejskiej Lutowiska w woj. podkarpackim, która ma najniższą gęstość zaludnienia w kraju.

 • ​Polskie przedsiębiorstwa nie są innowacyjne. Ustępujemy większości krajów europejskich

  Pod względem innowacyjności Polska jest w ogonie Europy. Europejski raport innowacyjności wskazuje, że na inwestycje przeznaczamy 0,9 proc. PKB, czyli znacznie mniej niż średnia europejska (2,06 proc.). Środki pochodzą głównie z sektora publicznego - zaledwie 37,2 proc. badań przeprowadza sektor przedsiębiorstw, w UE średnia wynosi 63 proc.

 • Zatłoczone miasta - czy to dobre miejsce do zamieszkania?

  Miasta w Polsce, które w powszechnej opinii są traktowane jako największe, charakteryzuje duża liczba ludności i jednocześnie duża powierzchnia. Znajdziemy na ich terenie powierzchnie zurbanizowane, ale też lasy, jeziora, czy też po prostu tereny wolne od zabudowy. Dlatego średnia gęstość zaludnienia w takich miastach nie będzie największa.

 • Już od 1 lipca leczenie niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego będzie w Polsce bezpłatne. Dowiedz się, jakie trzeba spełnić warunki, żeby mieć do niego prawo.

 • Szybką koleją do tańszego mieszkania

  Mieszkańcy aglomeracji, w których działają dobrze rozwinięte połączenia kolejowe, chętnie korzystają z tej formy transportu. Jedynie kolej jest w stanie zagwarantować ustalony i co ważne bardzo konkurencyjny czas przejazdu mieszkańcom miejscowości okalających stolicę aglomeracji. Mieszkańcy głównego miasta często mają do dyspozycji co prawda połączenia tramwajowe, ale ze względu na gęstość przystanków i przebieg linii nie mogą liczyć na osiąganie podobnej szybkości przewozowej.

 • Wyludnione miasta - tylko dla samotników?

  Osoby poszukujące mieszkania można podzielić na dwie podstawowe grupy - tych, którzy chcą zamieszkać w dużym mieście, w miejscu gdzie tętni ono życiem, oraz tych, którzy szukają spokoju i ciszy.

 • Coraz tańsze OC dla kierowców. Ale jak długo?

  Według rankomat.pl w I kwartale 2018 r. średnia cena OC komunikacyjnego wynosiła w Polsce 738 zł i była o mniej więcej 4 proc. niższa niż w kwartale poprzednim, w którym zresztą również mieliśmy do czynienia ze spadkiem. Czy ta korzystna dla kierowców tendencja ma szanse się utrzymać?

 • Główny Inspektor Farmaceutyczny wydał w piątek decyzję o wycofaniu z obrotu na terenie kraju jednej serii produktu leczniczego Febrisan. Decyzja zapadła, gdyż próbka nie odpowiadała wymaganiom specyfikacji dot. zawartości paracetamolu.

 • Na wieczną pamiątkę

  Danych przybywa z każdą sekundą, nośników jest coraz mniej, a te, które są, nie wróżą zbyt długiej żywotności. Żeby najcenniejsze informacje mogły przetrwać wieki czy tysiąclecia, aby służyć kolejnym pokoleniom, musimy znaleźć dla pamięci konkretne "kości".