• Informacje na temat:

  getin bank aukcje

Artykuły na temat: getin bank aukcje
 • Zagraniczni inwestorzy zauważyli aferę KNF

  Piątkowa sesja na warszawskim parkiecie zakończyła się spadkami indeksów. Mocno tracili przedstawiciele sektora bankowego, a pozytywnie wyróżnił się ponownie sektor energetyczny. Piątkowa sesja odbyła się przy nadzwyczaj dużych obrotach, które wyniosły 1,5 mld zł.

 • Aukcje długu Portugalii w ubiegły wtorek oraz Hiszpanii i Włoch w środę były wydarzeniami w centrum uwagi inwestorów na całym świecie. Nerwowa atmosfera i niepewność poprzedzające aukcje zaowocowały przecenami na europejskich parkietach, podczas których najmocniej traciły papiery banków.

 • Pierwsze symptomy poprawy sytuacji w Europie, a może bezpieczniej będzie użyć słów chwilowe uspokojenie obaw, szczególnie na rynku długu przyniosły wczorajsze aukcje włoskich bonów i hiszpańskich obligacji. Szczególnie, że zainteresowanie tymi drugimi przerosło oczekiwania sprzedających, z 5 mld EUR zaplanowanych, ostatecznie uplasowano blisko 10 mld EUR. Aukcje zakończyły się bardzo niskimi

 • Złe wieści dla oszczędzających

  Nie sprawdziły się nasze wcześniejsze przypuszczenia, że banki z decyzjami w sprawie wysokości oprocentowania lokat zaczekają do końca wakacji. Do zmian przystąpiły mimo kanikuły. W zdecydowanej większości są to zmiany niekorzystne dla oszczędzających.

 • Po wczorajszym udanym finiszu wydawało się, iż nasz rynek jest gotowy do powrotu w okolice 2400 pkt, jednak raport agencji Fitch mocno schłodził nastroje rynku amerykańskiego i atmosfera przed dzisiejszą sesją była nieco napięta.

 • Wczorajszy rajd rynków akcyjnych mógł imponować, gorzej wygląda to, jeśli głębiej poszukamy przyczyn takiego zachowania. Wymieniany w pierwszym rzędzie przetarg obligacji portugalskich to moim zdaniem słaby pretekst. Emisja ta to tylko 1,25 euro, co dla rynków nie jest wielkim wyzwaniem.

 • Początek tygodnia upłynął w Warszawie w spokojnej atmosferze wyczekiwania na rozwój sytuacji na zagranicznych parkietach. Te, przy braku planowanych danych makroekonomicznych, skupiły się na wydarzeniach w Grecji, gdzie od kilku dni trwają przerywane negocjacje między prywatnymi inwestorami a rządem greckim w sprawie restrukturyzacji zadłużenia.

 • Euro odbiło się od dna?

  Miniony tydzień na warszawskim parkiecie stał pod znakiem mozolnego odrabiania strat, poniesionych przez indeksy wskutek węgierskiego zamieszania.