• Informacje na temat:

  getin bank kursy walut

Artykuły na temat: getin bank kursy walut
 • ...}}--> Niektóre banki już wprowadziły te zmiany. Jedną z nich jest obniżenie spreadu. Spread to różnica w kursie kupna i sprzedaży danej waluty. Gdy raty kredytu walutowego spłacamy w złotówkach, bank(...) płacimy bankowi. Część banków obniżyła spread, np. Getin do 2,5 proc., PKO BP do 1 proc., mBank do 3 proc., Eurobank do 4 proc., ING Bank Śląski sprzedaje franki po kursie NBP. Niestety, nie...

 • Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów poinformował w poniedziałek o wszczęciu postępowań przeciwko Deutsche Bank, Getin Noble Bank i Raiffeisen Bank Polska. Wątpliwości Urzędu wzbudziły niejasne zasady ustalania kursów walut przy kredytach hipotecznych.

 • Bank celuje w klienta ze smartfonem

  Wysoko oprocentowane lokaty, szybkie procedury kredytowe, zwrot części wydatków, a nawet darmowe przejazdy komunikacją miejską - tak instytucje finansowe zachęcają do korzystania z aplikacji mobilnych.

 • Pomoc dla frankowiczów: Kancelaria Prezydenta przedstawiła projekt ustawy

  Kancelaria Prezydenta zaprezentowała projekt ustawy wspierającej frankowiczów. Istotą pomocy ma być zastosowanie tzw. kursu sprawiedliwego, po którym doszłoby do przewalutowania zobowiązania. Po ogłoszeniu założeń prezydenckiego projektu, zaczęły spadać kursy akcji większości banków notowanych na warszawskiej giełdzie.

 • Frankowicze wprowadzeni w błąd mogą się uwolnić od kredytów

  Banki nie ujawniały prawdziwych całkowitych kosztów kredytów hipotecznych w walucie obcej - twierdzą prawnicy i składają zawiadomienie do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

 • Rzecznik Finansowy: Wiele umów kredytowych jest nieważnych

  Waloryzacja kredytów "walutowych" może być niezgodna z prawem bankowym - uważa Rzecznik Finansowy Aleksandra Wiktorow. Jeśli sądy podzielą opinię Rzecznika, konsumenci mogą otrzymać zwrot nadpłaconych odsetek od kredytu. W poniedziałek zaprezentowano raport w tej sprawie.

 • Zaskakujący projekt "nowej" ustawy frankowej

  We wtorek poznaliśmy nowy projekt ustawy prezydenckiej w sprawie kredytów walutowych. Jest to wydarzenie istotne dla wszystkich kredytobiorców i banków, ale także dla całej Giełdy Papierów Wartościowych i złotego.

 • Polskim bankom nie zagrażają konsekwencje czwartkowej decyzji szwajcarskiego banku centralnego - uspokaja Komisja Nadzoru Finansowego. Przypomina dobre wyniki naszych banków w ubiegłorocznych stress testach.

 • Płacenie kartą za granicą może kosztować nawet 189 zł

  Przeliczenia walutowe stosowane przez banki nie należą do najkorzystniejszych. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest wymiana gotówki jeszcze przed wyjazdem, w kantorze tradycyjnym lub internetowym. Niestety za niektóre usługi za granicą da się zapłacić jedynie kartą kredytową. Expander sprawdził, z jakimi kosztami musimy się liczyć za transakcje bezgotówkowe, w poszczególnych bankach.

 • Wypłata z zagranicznego bankomatu może oznaczać ponad 11-proc. koszty

  Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak drogie może być wypłacenie pieniędzy z bankomatu za granicą. Dzieje się tak ponieważ przy tej transakcji banki naliczają kilka różnych opłat. Z danych(...) naliczona opłata za przewalutowanie lub prowizja ukryta w kursie, a czasami jedna i druga.