• Informacje na temat:

  getin pozew zbiorowy

Artykuły na temat: getin pozew zbiorowy
 • ...w ustaleniu wysokości należnych odsetek (w praktyce – ich podwyższaniu). Klienci mBanku złożyli przeciw niemu pozew zbiorowy w tej sprawie. Mają ogromną szansę na wygraną. Kolejne dwie instancje(...) z mocy prawa mogły stosować także inne banki. Lista banków, na które złożono najwięcej skarg związanych z tzw. kredytami walutowymi, jest następująca: mBank, Getin Noble Bank, Millennium Bank, Bank...

 • Warszawski sąd okręgowy oddalił w poniedziałek pozew zbiorowy, jaki przeciw Getin Noble Bank złożyła grupa kilkudziesięciu posiadaczy kredytów we frankach szwajcarskich.

 • Sąd uznał pozew zbiorowy frankowiczów!

  Warszawski sąd okręgowy przyjął pozew zbiorowy klientów Getin Noble Banku w sprawie niedozwolonych klauzul w umowach o kredyty we frankach szwajcarskich. Odrzucone zostały tylko trzy pozwy indywidualne dotyczące umów kredytowych na działalność gospodarczą.

 • Frankowicze ruszają z kolejnym sporem zbiorowym

  - Sąd Okręgowy w Łodzi zadecydował się, że będzie postępowanie grupowe przeciwko mBankowi. Pozew dotyczący umów kredytów hipotecznych waloryzowanych kursem franka szwajcarskiego zawieranych przez bank złożyło ponad 500 osób.

 • "Frankowicze" idą do sądu

  "Frankowicze" nie odpuszczają bankom. Warszawski sąd zajmie się dziś ich pierwszym pozwem - przeciwko Getin Noble Bank.

 • Prezes UOKiK po raz drugi włączył się w spór frankowiczów z mBankiem wyrażając tzw. istotny pogląd w sprawie. UOKiK zgodził się z kredytobiorcami, że za niedozwolone należy uznać klauzule dot. m.in. sposobu przeliczania kwoty oraz rat kredytu po kursie ustalanym przez bank.

 • Wygrana w sprawie frankowej przeciwko Bankowi Millennium S.A.

  Sąd orzekł, że Bank Millennium S.A. musi oddać ponad 100 tys. zł z tytułu umowy kredytu pseudofrankowego. To najwyższa kwota zasądzona do tej pory w sprawach frankowych.

 • Polisy inwestycyjne: Czy można wygrać w sądzie z instytucją finansową?

  Jak pokazują wydawane na przestrzeni ostatnich miesięcy orzecznictwa sądowe coraz więcej instytucji finansowych przegrywa procesy z klientami, którzy zostali wprowadzeni w błąd przez agentów oferujących im polisy inwestycyjne powiązane z UFK.

 • Frankowicze: Wstępnie jesteśmy zadowoleni

  "To krok w dobrą stronę, wstępnie jesteśmy zadowoleni" - mówią szefowie organizacji zrzeszającej osoby, które zaciągnęły kredyty we frankach. W Pałacu Prezydenckim zakończyło się ich spotkanie z ministrami prezydenta Andrzeja Dudy. Organizacje osób spłacających kredyty walutowe otrzymały tam prezydencki projekt ustawy o pomocy ofiarom drogiego franka szwajcarskiego i euro.

 • Prezydencki projekt ustawy o kredytach walutowych - w piątek

  Nowy projekt ustawy o kredytach walutowych zostanie przedstawiony przez Kancelarię Prezydenta w piątek - wynika z nieoficjalnych informacji PAP. Swój projekt tej ustawy przedstawi także stowarzyszenie grupujące frankowiczów.