• Informacje na temat:

  giełda akcje tauron

Artykuły na temat: giełda akcje tauron
 • TAURON Polska Energia znalazł się w gronie laureatów rankingu Transparentna Spółka Roku 2016 za przejrzystość biznesu i jakość komunikacji z rynkiem.

 • Od ponad już dwóch miesięcy warszawska giełda tkwi w bocznym trendzie, który na indeksie największych spółek jest od dołu poziomem 1700 pkt, a z góry ograniczeniem z którym nie potrafią sobie inwestorzy trwale poradzić są okolice 1800 pkt. Wybicie przez któryś z nich określi nam kierunek w jakim podąży rynek w średnim terminie. W ostatnich dniach rynek podjął próbę zawalczenia o wyższe poziomy

 • Od dobrych paru miesięcy obserwujemy na polskiej giełdzie regularne wzrosty nie przerwane żadną głębszą korektą. W ostatnich kilku tygodniach można zauważyć jednak coraz większe problemy z utrzymaniem trwającego trendu, a pewnym zwieńczeniem trendu było wyjście indeksu największych spółek powyżej 2300 pkt.

 • Po pełnym wrażeń wyborczych i inwestycyjnych ubiegłym tygodniu i wyraźnej zwyżce na indeksie największych spółek bieżący przyniósł na giełdzie warszawskiej schłodzenie.

 • Atmosfera na warszawskiej giełdzie pozostaje niezmienna od kilkunastu tygodni. Wciąż tkwimy w średnioterminowej tendencji spadkowej przerywanej czasami jednodniowymi wzrostami. Ostatnie dni przyniosły próby odreagowania na niektórych największych spółkach inspirowane przez polityków, którzy w ferworze kampanii wyborczej szafują kolejnymi obietnicami. Po wczorajszym większym zainteresowaniu sektorem bankowym nie zostało już dziś zbyt wiele.

 • Na podstawie par. 29 ust. 3 Regulaminu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. TAURON Polska Energia Spółka Akcyjna przekazuje raport dotyczący...

 • Początek dnia wskazywał na spokojną sesję w Chinach, zachowując oczywiście skalę w porównaniu do zamieszania z początku roku. Dobre dane zostały opublikowane w odniesieniu do chińskiego bilansu zagranicznego, gdzie zanotowany został wzrost nadwyżki - wobec oczekiwań rynkowych wskazujących na spadek - czemu przyczyniły się mniejszy od spodziewanego spadek eksportu i importu. Lepsze dane z gospodarki państwa środka pozwoliły poprawić ogólny sentyment na rynkach.

 • W ostatnich dniach obserwujemy na warszawskiej giełdzie dość dynamiczny jak na nasz rynek ruch wzrostowy, którym póki co oddalamy się na wykresie indeksu największych spółek od groźby testowania tegorocznego minimum. Udało się nawet wyrwać z dotychczasowego kanału zmienności i powoli przesuwać w kierunku średnioterminowego oporu w okolicach 1850-1870 pkt na tym indeksie.

 • Raport bieżący nr 36/2015 Podstawa Prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe Zarząd TAURON Polska Energia S.A. ("Spółka”),...

 • Kilka poprzednich dni na giełdach światowych upłynęło pod znakiem decyzji amerykańskiego FED-u o poziomie stóp procentowych, co mogło mieć znaczenie w kontekście przepływów kapitałów. Czwartkowa decyzja o zaniechaniu podwyżki została odebrana przez większość inwestorów jako sygnał pogorszenia perspektyw globalnej gospodarki, a szczególnie obserwowane ostatnio kłopoty Państwa Środka.