• Informacje na temat:

  giełda brazylijska

Artykuły na temat: giełda brazylijska
 • Czeka nas globalny wzrost płac w 2016! Czekamy na największe podwyżki od trzech lat

  ...w Wietnamie (7,3 proc.), Chinach (6,3 proc.) i Tajlandii (6,1 proc.). Należy zauważyć, że pomimo spowolnienia gospodarczego, spadków na giełdach oraz zmniejszenia eksportu, płace chińskich pracowników...

 • W cieniu Trumpa giełda brazylijska atakuje 5-letnie maksima

  Nie ma co się dziwić inwestorom, że z taką uwagą śledzą kolejne wypowiedzi, deklaracje i przede wszystkim działania Donalda Trumpa. Wiemy już, że "Po pierwsze, Ameryka", na poziomie haseł zapoznaliśmy się z bardzo ambitnymi planami dotyczącymi inwestycji infrastrukturalnych, obniżenia podatków, tworzenia miejsc pracy i powrotu do 4-procentowego wzrostu gospodarczego.

 • Jest porozumienie dotyczące zwolnień grupowych w H.Cegielski SA

  ...przewidzianych do prywatyzacji w 2009 r. są m.in. ENEA SA, tzw. I Grupa Chemiczna, Giełda Papierów Wartościowych SA i Telekomunikacja Polska SA. Do prywatyzacji w 2010 roku przewidziane są m.in.: Tauron...

 • Brazylia w centrum uwagi

  Im gorzej dzieje się w Brazylii, tym giełda zachowuje się lepiej. Paradoks? Nie - rynek liczy, że może być już tylko lepiej. Na zdecydowaną poprawę trzeba będzie jednak poczekać. Brazylię osłabia afera korupcyjna o epickiej skali, obejmująca dochodzeniem i zarzutami 150 parlamentarzystów, przewodniczącego parlamentu, wiceprezydenta, wielu biznesmenów w tym szefostwo państwowego giganta naftowego

 • Dziś na giełdach jest dość spokojnie, co rodzi pytanie czy nie jest to aby spokój przed burzą jaką mogą na koniec tygodnia wywołać jutrzejsze payrollsy - o tym jednak za chwilę. Dziś przede wszystkim uwagę należy zwrócić na powrót zainteresowania spółkami technologicznymi, co wspierało dziś europejskie giełdy na otwarciu. Dalej w mieszane nastroje panują na rynkach wschodzących, natomiast na

 • Wall Street próbuje odrabiać straty, krach na giełdzie w Brazylii

  Indeksy na Wall Street notują niewielki wzrost po największych tegorocznych spadkach w środę. Inwestorzy obawiają się, że niepewna sytuacja polityczna w Waszyngtonie przesunie w czasie pro-wzrostowe reformy Białego Domu. Skandal polityczny w Brazylii wywołał tąpnięcie na tamtejszej giełdzie.

 • Hossa rodzi się w bólach

  Ostatnia hossa na warszawskiej giełdzie skończyła się już niemal dziewięć lat temu, a zniechęceni inwestorzy odchodzą z rynku. Czy po bardzo dobrym pierwszym kwartale, także ten rok zakończy się dla posiadaczy akcji rozczarowaniem?

 • To czarny poniedziałek - traciły giełdy na całym świecie

  Mamy ciąg dalszy spadków na światowych parkietach. Giełdy za oceanem dołowały na otwarciu. U nas stracił złoty i akcje spółek na warszawskiej giełdzie. WIG 20 na zamknięciu wyniósł 2056,38 pkt (-5,66 proc.).

 • Petrobras zapłaci 853 mln dol. zadośćuczynienia za przekręty korupcyjne

  Brazylijski państwowy koncern naftowy Petrobras poinformował, że zgodnie z porozumieniem zawartym z wymiarem sprawiedliwości USA zapłaci 853,2 mln dol. odszkodowań za szkody powstałe wskutek korupcji na styku dyrekcja koncernu - firmy prywatne - politycy.

 • Brazylijska Bovespa i real, rosyjski rubel i KASA z Kazachstanu to najlepsze inwestycje minionego roku. Po drugiej stronie mamy giełdę w Nigerii i egipskiego funta. Brytyjski funt to również nie była dobra lokata w 2016 r.