• Informacje na temat:

  giełda cukru

Artykuły na temat: giełda cukru
 • To nie płace napędzają inflację

  ...na giełdach oraz coraz bardziej widocznym, choćby na przykładzie cukru, wzrostem cen artykułów spożywczych w sklepach, może to w najbliższych miesiącach wpływać ograniczająco na gospodarkę. Sprawdź...

 • Polscy producenci zostali z 600 tys. ton cukru!

  Polska jest trzecim największym producentem cukru w Unii Europejskiej, po Francji i Niemczech. Po zniesieniu kwotowania na rynku buraka cukrowego i cukru ubiegłoroczna produkcja w Polsce wyniosła 2,3 mln ton cukru. Na krajowym rynku powstała nadwyżka przekraczająca 600 tys. ton.

 • Producenci cukru obawiają się chudych lat. Wyzwaniem będą limity UE

  Producenci cukru szykują się na chude lata. Wysoka podaż oraz ograniczenia w unijnym eksporcie spowodują ze ceny będą nadal spadać. Za nasze bogactwo zapłacimy niewiele ponad 1 zł za kilogram?

 • Cukier drożeje w Polsce i w świecie

  Cukier drożeje na rynku krajowym i na giełdach zagranicznych. Powodem wzrostu cen jest przede wszystkim poprawa koniunktury na świecie. W lipcu br. kilogram paczkowanego cukru w naszym kraju kosztował średnio 2,8 zł/ kg tj. o 28 proc. więcej niż rok wcześniej.

 • Od ponad dwóch lat ceny cukru regularnie spadają. Eksperci: Wkrótce może dojść do podwyżek

  Z analizy ekspertów Hiper-com Poland i Instytutu Badawczego ABR SESTA wynika, że w ciągu 26 miesięcy średnie ceny kilograma cukru promowanego w sklepach spadły o prawie 32 proc. W badanym okresie najtaniej było w maju 2018 roku - 1,63 zł, a najdrożej - we wrześniu 2016 roku - 2,94 zł. Obniżki zaczęły się grudniu ub. roku.

 • Światowe ceny żywności najniższe od lipca 2016 r.

  Indeks cen żywności FAO zmniejszył się we wrześniu do 165,4 pkt. wobec 167,7 pkt. w sierpniu (-1,4% m/m) i tym samym ukształtował się na najniższym poziomie od lipca 2016 r.

 • Często mówi się o tym, że polityka nie jest kluczowa dla gospodarek czy rynków finansowych, które mają zdolność do adaptacji do niemal każdej sytuacji. Jednak jeśli jest jej zbyt dużo, potrafi zaciążyć rynkowym nastrojom i tak dzieje się właśnie teraz. Czy ten tydzień ma szansę przynieść jakiś pozytywny przełom?

 • Srogo zawiedli się wszyscy liczący na silne odbicie po piątkowej przecenie. Reakcje rynku wciąż dalekie są jednak od paniki, choć oczywiście sentyment jest jednoznacznie negatywny. GBP/USD znów znalazł się pod 1,32 i ustanowił wieloletnie minima. EUR/USD ponownie zaliczał test 1,10. USD/JPY zszedł pod 102,00.

 • 2018 rok przyniesie spowolnienie wzrostu cen

  Ceny detaliczne w Polsce będą w 2018 roku wyższe przeciętnie o 1,5-2,5 proc. - wynika z prognoz Banku BGŻ BNP Paribas.

 • Żywność jest coraz droższa. Za mleko płacimy 1/3 więcej

  Ceny żywności notują najwyższy wzrost od pięciu lat. W czerwcu były wyższe aż o 3,9 proc. niż rok wcześniej. Wiele wskazuje na to, że drożyzna nie ustąpi tak szybko, a jej powodem są między innymi warunki pogodowe oraz tendencje na rynkach światowych.