• Informacje na temat:

  giełda niemiecka 17 marca

Artykuły na temat: giełda niemiecka 17 marca
 • Wstrzymano notowania na giełdach w Szanghaju i Shenzhen

  Notowania na chińskich giełdach papierów wartościowych w Szanghaju i Shenzhen zostały wstrzymane w czwartek po spadkach o ponad 7 procent i po obniżeniu przez bank centralny kursu juana. Chińskie giełdy zamknięto przedwcześnie już drugi raz w tym tygodniu.

 • Amerykańska Intercontinental Exchange chce połączyć się z londyńską giełdą

  Amerykańska instytucja finansowo-rachunkowa Intercontinental Exchange Inc. (ICE, właścicielka NYSE i notowana na NYSE w Nowym Jorku, ma 11 giełd i sześć izb rachunkowych) jest zainteresowana połączeniem z londyńską giełdą London Stock Exchange Group Plc, notowana na... LSE. Tydzień temu spółka prowadząca niemiecką giełdę - Deutsche Boerse AG - złożyła już trzecią ofertę fuzji z londyńczykami.

 • Dobre perspektywy przed polską giełdą. Jesienią lepsze wyniki mogą notować spółki eksportowe i IT

  Zdaniem analityków Templeton Asset Management TFI jesień na światowych giełdach będzie udana, ponieważ światowa gospodarka stabilnie się rozwija. W Polsce dobre wyniki notować mogą spółki informatyczne oraz eksportowe. Eksperci przypominają, że pierwsza połowa 2017 roku przyniosła wzrosty na większości światowych giełd, zwłaszcza za Oceanem, a także na rynku polskim.

 • Ciężko dzisiaj znaleźć rynek, który zaliczył jakąś wpadkę. W zasadzie na palcach jednej ręki można wskazać na spadki w Norwegii, w Nowej Zelandii czy na kilku bardzo egzotycznych rynkach w Azji. Na całym świecie trwają silne wzrosty, które nasilają się na głównych indeksach takich jak Hang Seng, DAX czy Nasdaq. Czy rynek powinien szykować się na nową falę wzrostów?

 • Strach na giełdach po atakach terrorystów w Belgii

  W zachodniej Europie mocniejsze spadki giełdowych indeksów. Na rynkach strach po wtorkowych atakach terrorystycznych w Belgii - podają maklerzy.

 • Spadki głównych indeksów; w WIG20 najwięcej straciło JSW

  W środę główne giełdowe indeksy zniżkowały. W gronie blue chipów najsilniej poszły w dół JSW, mBank i Alior.

 • Atak na petrodolara

  Rosyjsko-niemiecki plan odejścia od dolara na rynku surowców energetycznych, czyli do czego Moskwie i Berlinowi potrzebny jest gazociąg Nord Stream 2.

 • W poniedziałek indeks WIG20 stracił 0,3 proc. - wśród największych spółek GPW najmocniej spadły notowania PKN Orlen i Tauronu. We wzrostach przodowały Orange Polska i Play. Na koniec dnia WIG20 spadł do 2312,8 pkt. i znalazł się najniżej od 14 marca.

 • Zarząd spółki EZO S.A. działając w oparciu o postanowienia Załącznika do Uchwały nr 293/2010 Zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. z dnia...