• Informacje na temat:

  giełda niemiecka 17 marca

Artykuły na temat: giełda niemiecka 17 marca
 • Wstrzymano notowania na giełdach w Szanghaju i Shenzhen

  Notowania na chińskich giełdach papierów wartościowych w Szanghaju i Shenzhen zostały wstrzymane w czwartek po spadkach o ponad 7 procent i po obniżeniu przez bank centralny kursu juana. Chińskie giełdy zamknięto przedwcześnie już drugi raz w tym tygodniu.

 • Amerykańska Intercontinental Exchange chce połączyć się z londyńską giełdą

  Amerykańska instytucja finansowo-rachunkowa Intercontinental Exchange Inc. (ICE, właścicielka NYSE i notowana na NYSE w Nowym Jorku, ma 11 giełd i sześć izb rachunkowych) jest zainteresowana połączeniem z londyńską giełdą London Stock Exchange Group Plc, notowana na... LSE. Tydzień temu spółka prowadząca niemiecką giełdę - Deutsche Boerse AG - złożyła już trzecią ofertę fuzji z londyńczykami.

 • Dobre perspektywy przed polską giełdą. Jesienią lepsze wyniki mogą notować spółki eksportowe i IT

  Zdaniem analityków Templeton Asset Management TFI jesień na światowych giełdach będzie udana, ponieważ światowa gospodarka stabilnie się rozwija. W Polsce dobre wyniki notować mogą spółki informatyczne oraz eksportowe. Eksperci przypominają, że pierwsza połowa 2017 roku przyniosła wzrosty na większości światowych giełd, zwłaszcza za Oceanem, a także na rynku polskim.

 • Strach na giełdach po atakach terrorystów w Belgii

  W zachodniej Europie mocniejsze spadki giełdowych indeksów. Na rynkach strach po wtorkowych atakach terrorystycznych w Belgii - podają maklerzy.

 • Zarząd spółki EZO S.A. działając w oparciu o postanowienia Załącznika do Uchwały nr 293/2010 Zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. z dnia...

 • Indeksy warszawskiej giełdy zakończyły czwartkowe notowania na około 1-proc. minusach. W WIG 20 najmocniej spadły kursy mBanku, Lotosu oraz KGHM. Po wynikach kwartalnych 1 proc. stracił kurs Alior Banku.

 • Rynek forex biegnie rytmem wytyczanym w dużej mierze przez kluczowe odczyty makroekonomiczne. Zresztą przekładają się one także na to, co się dzieje na giełdach czy na parkietach handlu obligacjami.

 • Wczoraj wypowiedź Williama Dudleya z Fed wywołała wczesnym popołudniem spadki eurodolara do okolic 1,1150. Tym niemniej już ok. 17:00 (a tak naprawdę wcześniej) wykres znów oscylował przy 1,12. Teraz mamy kurs 1,1250-60.