• Informacje na temat:

  giełda pracy

Artykuły na temat: giełda pracy
 • Mazowieckie: Ruszyła Wakacyjna Giełda Pracy dla osób do 25. roku życia

  We wtorek ruszyła 12. edycja Wakacyjnej Giełdy Pracy, współorganizowana przez Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie. Na młodzież w wieku 16-25 lat czeka około tysiąca ofert zatrudnienia. Proponowane przez pracodawców wynagrodzenie to 1,5-2,2 tys. zł brutto.

 • Dane z amerykańskiego rynku pracy były dzisiaj kluczowym wydarzeniem. Główny odczyt, który śledzą uczestnicy rynku, czyli zmiana zatrudnienia w sektorze pozarolniczym wypadł bardzo dobrze, wskazując na wzrost stanowisk pracy w lutym o 242 tysiące, wobec oczekiwań na poziomie 195 tysięcy. Ponadto zrewidowano w górę odczyty za poprzednie dwa miesiące o dodatkowe 30 tysięcy

 • 26 marca poznamy Listę Najlepszych Miejsc Pracy Polska 2015

  Na wszystkich, którzy śledzą co roku wyniki konkursu, a będzie to już siódma jego edycja, czeka wiele emocji. Na Liście Najlepszych Miejsc Pracy Polska 2015 pojawią się nowe znakomite firmy oraz liczne przetasowania w ramach poszczególnych kategorii, a nawet pomiędzy nimi. Prestiżowy tytuł Najlepszego Miejsca Pracy Polska 2015 zostanie nadany przedsiębiorstwom działającym w Polsce, które potrafią...

 • Prezes giełdy: Warto promować długoterminowe oszczędzanie

  Należy zacząć tworzyć bezpieczne i atrakcyjne dla społeczeństwa mechanizmy promujące długoterminowe oszczędzanie, na przykład, poprzez system zachęt i ulg podatkowych - ocenia Małgorzata Zaleska, prezes Giełdy Papierów Wartościowych.

 • Urzędy pracy: Bony dla bezrobotnych zrobią prawdziwą furorę

  Trwa wdrażanie reformy urzędów pracy. Nowo rejestrowani bezrobotni mają już określone profile pomocy, narzędzia aktywizacji, np. bon stażowy, szkoleniowy czy przesiedleniowy.

 • Stopa bezrobocia w USA wzrosła do 5,7 proc., przybyło 257 tys. miejsc pracy

  Liczba miejsc pracy w sektorach pozarolniczych w Stanach Zjednoczonych w styczniu wzrosła o 257 tys., podczas gdy w grudniu wzrosła o 329 tys., po korekcie z 252 tys. - podał amerykański Departament Pracy w komunikacie.

 • Nad granicą z Ukrainą przybędzie 220 miejsc pracy

  ...+. - Nasza inwestycja w Przemyślu planowana była z myślą o osobach biernych zawodowo z powodów zdrowotnych i społecznych - zaznaczył.  Firmie przy rekrutacji pomaga Powiatowy Urząd Pracy w Przemyślu. Jak powiedziała dyrektorka urzędu Iwona Kurcz-Krawiec, w najbliższy wtorek odbędzie się giełda pracy dla osób zainteresowanych zatrudnieniem w call center. - Wśród wymagań, jakie postawiła firma, jest...

 • Kolejna spadkowa sesja na giełdach

  Piątkowa sesja na amerykańskich giełdach zakończyła się spadkami, które nabrały tempa w końcówce notowań. W centrum uwagi znalazł się lepszy od oczekiwań raport z rynku pracy za grudzień, z drugiej strony sentyment psuł jednak kolejny spadek cen ropy naftowej.

 • Giełdy patrzą na rynek pracy

  Sytuacja na amerykańskim rynku pracy ulega poprawie. Można się jednak obawiać, że jej potencjał wyczerpuje się, przynajmniej chwilowo. Byłaby to zła wróżba dla rynku akcji, zwiastująca głębszą korektę.

 • Giełda: Kapitał dla innowacyjnych spółek

  Na potrzebę rozwoju innowacji zwracał wielokrotnie uwagę wicepremier i minister rozwoju Mateusz Morawiecki. Jest to szczególnie istotne, w perspektywie utrzymania dalszego wzrostu gospodarczego w kraju.