• Informacje na temat:

  giełda ropa

Artykuły na temat: giełda ropa
 • Potężne odbicie na rynku ropy, ale też wzrosty cen innych surowców i wczorajsze gołębie wypowiedzi prezesa Europejskiego Banku Centralnego (ECB) poprowadzą dziś w górę europejskie giełdy. W tym również parkiet przy ulicy Książęcej. Skala wzrostów będzie moderowana przez serię publikacji indeksów PMI.

 • Dzisiejsza sesja rozpoczęła się na warszawskiej giełdzie od spadków. Głównymi czynnikami mającymi na to wpływ we wtorek były powracające obawy o kondycję chińskiej gospodarki, a także niepewność co do pozostania Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej. Nie bez znaczenia był również wpływ taniejącej ropy naftowej. W efekcie WIG oraz WIG20 zanotowały skromniejsze straty, odpowiednio 0,33 i 0,79 procent przy obrocie niespełna 557 milionów złotych.

 • Na rynku jest dużo podaży, od dziś eksport zwiększa Iran po zniesieniu sankcji. Pojawiały się wcześniej informacje, że potomkowie Persów oferowali ropę w Europie po 17 USD/bbl.

 • Ropa mocno tanieje z powodu Chin

  Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku mocno spadają z powodu zawirowań na rynkach w Chinach, gdzie na giełdzie papierów wartościowych wstrzymano handel po tym jak wskaźnik CSI 300 spadł o 7 proc. - podają maklerzy.

 • Sektor energetyczny jest bohaterem dzisiejszej sesji na rynkach akcyjnych. Nie ma się czemu dziwić, ropa na fali oczekiwań co do kształtu porozumienia rośnie dziś o ponad 7 proc.

 • Dzień po posiedzeniu Fed dolar amerykański ciągle zyskiwał na sile. Mocno wczoraj traciły NZD i AUD. Giełda w Polsce znowu rosła w siłę, a w USA zakończono dzień na minusie.

 • Piątkowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie odbywały się w sprzyjających dla kupujących okolicznościach. Po dobrym rozdaniu na Wall Street i imponującej zwyżce cen na rynku ropy, której cena kładła się ostatnio długim cieniem na właściwie wszystkich giełdach.

 • W dniu dzisiejszym obserwujemy spore wzrosty na giełdach na całym świecie. Fala optymizmu jest przede wszystkim efektem dobrych danych z Chin. Nie bez znaczenia są jednak również rosnące ceny ropy, które napędzają wzrosty wszystkich spółek z sektora energetycznego.

 • Choć w końcówce ubiegłego tygodnia ropa powoli zmniejszała swoją mocną korelację z giełdami, niestety jej gwałtowny spadek zarówno wczoraj, jak i na dzisiejszej sesji ponownie wywołał poważne cofnięcie indeksów giełdowych. GPW jeszcze na początku wtorkowych notowań opierała się nastrojom zewnętrznym i WIG20 poruszał się koło punktu odniesienia.

 • Ostre spadki na Wall Street, ropa poniżej 40 dolarów

  Gwałtowne spadki na amerykańskiej giełdzie. Wskaźnik Dow Jones obniżył się wczoraj o ponad 500 punktów. Wyprzedaży akcji na giełdzie towarzyszył spadek cen ropy naftowej która w pewnym momencie spadła poniżej 40 dolarów za baryłkę.